"Rok z Findusem" - nowa książka dla dzieci od wydawnictwa Media Rodzina

2015-04-13 15:58

"Rok z Findusem" to nowość na rynku książek dla dzieci. Ukazała się 1 kwietnia 2015 roku i stanowi kolejną odsłonę serii o sympatycznym i wszędobylskim kocie.

findus
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe "Rok z Findusem" to książka, która zapewni wspaniałą zabawę dzieciom powyżej 5. roku życia.

"Rok z Findusem" to już 13. z cyklu książek dla dzieci, w której poznają one przygody nieokiełznanego kota. Autorami utworu jest dwoje Szwedów, Eva-Lena Larsson i Kennert Danielsson. Równie ważny jest twórca ilustracji Sven Nordqvist, dzięki któremu zarówno czytanie, jak i oglądanie "Roku z Finusem" jest przyjemnością.

Książki dla dzieci szwedzkich twórców przedstawiają perypetie kota Findusa - wiernego towarzysza staruszka Pettsona. Mężczyzna pozornie miał wszystko, jednak w jego życiu brakowało radości. Na szczęście w pewnym momencie pojawił się w jego małym domku z drewutnią na szwedzkiej prowincji wesoły zwierzęcy towarzysz. "Rok z Findusem" podzielono na 12 rozdziałów, opisujących jeden miesiąc roku. Każdy z nich stanowi dla Findusa doskonałą okazję do zabaw. Dzieci dowiadują się, jakie atrakcje mogą im towarzyszyć dosłownie o każdej porze roku. Przy okazji poznają również wiele cennych informacji z dziedziny przyrody.

"Rok z Findusem" to jedna z tych książek dla dzieci, której treść dowodzi, że codziennie dzieje się wokół nas coś ciekawego. Wystarczy tylko się rozjerzeć. Sprytny kotek potrafi znaleźć nowe zastosowanie dla choinki czy patyczków po lodach. Dzieci dowiadują się, jak hodować kiełki, budować deszczomierz czy rękaw wiatrowy. Poznają różne gatunki ptaków, dżdżownice i inne robaczki.

"Rok z Findusem" miał swoją premierę 1 kwietnia 2015, to nowość wydawnictwa Media Rodzina. Cena książki wynosi 29,90 zł.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza