Ruszyła VII edycja akcji ZBIERAJ Z KLASĄ

2019-10-08 16:56
Zbieraj z klasą
Autor: Materiały prasowe

Akcja ma na celu edukację oraz zachęcenie najmłodszych do ochrony naszej planety poprzez działania pro–ekologiczne: segregowanie śmieci, zbieranie zużytych baterii czy elektrośmieci. Do wygrania są atrakcyjne nagrody.

W projekcie „Zbieraj z klasą” uczestniczy ponad 1600 placówek oświatowych z całej Polski. W ramach akcji uczniowie i podopieczni uczą się jak dbać o środowisko naturalne, a także zbierają zużyte baterie i elektrośmieci.

Aktualna edycja ruszyła 01.10.2019r. i potrwa do maja 2020r.

Uczestnicy poprzedniej edycji akcji zebrali łącznie 25 470 kg baterii oraz 107 678 KG zużytego sprzętu elektronicznego. Podczas wszystkich sześciu edycji (2014 do 2018/2019) zebrano natomiast 209.938 kg baterii oraz 379.214 kg elektrośmieci.

Dodatkową motywacją do zachowań pro-ekologicznych jest szansa zdobycia cennych nagród. W tym roku uczestnicy będą mieli szansę wygrać wycieczki m.in. na zagraniczny kamping, do ośrodków wypoczynkowych w górach, na Mazury, do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz do Farmy Iluzji.

Akcja „Zbieraj z klasą” to także cykl nieodpłatnych muzycznych spektakli, które prowadzi Mariusz Totoszko oraz Justyna Tomańska.
Podczas spektakli uczestnicy mają okazję zgłębić́ wiedzę z zakresu ekologii, a poprzez zabawę uczą się, dlaczego warto dbać́ o Ziemię i zbierać́ zużyte baterie oraz elektrośmieci. W trakcie zajęć dzieci uczestniczą w konkursach i mają szansę wygrać nagrody: płyty, książki lub mapy dla swojej klasy.

Trasa spektakli VII edycji akcji „Zbieraj z klasą” obejmie minimum 30 lokalizacji w całej Polsce, w tym domy dziecka, warsztaty terapii zajęciowej, szkoły podstawowe i inne placówki edukacyjne.

Ambasadorzy akcji prowadzą także autorskie audycje „ZBIERAJ Z KLASĄ” w Polskim Radiu Dzieciom.

W ramach akcji płyta z piosenkami, które przybliżają dzieciom zagadnienia związane z ekologią. Promuje ją teledysk "Zbieraj z klasą".

Zobacz teledysk:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE