Ruszyła VII edycja akcji ZBIERAJ Z KLASĄ

2019-10-08 16:56

Akcja ma na celu edukację oraz zachęcenie najmłodszych do ochrony naszej planety poprzez działania pro–ekologiczne: segregowanie śmieci, zbieranie zużytych baterii czy elektrośmieci. Do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Zbieraj z klasą
Autor: Materiały prasowe

W projekcie „Zbieraj z klasą” uczestniczy ponad 1600 placówek oświatowych z całej Polski. W ramach akcji uczniowie i podopieczni uczą się jak dbać o środowisko naturalne, a także zbierają zużyte baterie i elektrośmieci.

Aktualna edycja ruszyła 01.10.2019r. i potrwa do maja 2020r.

Uczestnicy poprzedniej edycji akcji zebrali łącznie 25 470 kg baterii oraz 107 678 KG zużytego sprzętu elektronicznego. Podczas wszystkich sześciu edycji (2014 do 2018/2019) zebrano natomiast 209.938 kg baterii oraz 379.214 kg elektrośmieci.

Dodatkową motywacją do zachowań pro-ekologicznych jest szansa zdobycia cennych nagród. W tym roku uczestnicy będą mieli szansę wygrać wycieczki m.in. na zagraniczny kamping, do ośrodków wypoczynkowych w górach, na Mazury, do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz do Farmy Iluzji.

Akcja „Zbieraj z klasą” to także cykl nieodpłatnych muzycznych spektakli, które prowadzi Mariusz Totoszko oraz Justyna Tomańska.
Podczas spektakli uczestnicy mają okazję zgłębić́ wiedzę z zakresu ekologii, a poprzez zabawę uczą się, dlaczego warto dbać́ o Ziemię i zbierać́ zużyte baterie oraz elektrośmieci. W trakcie zajęć dzieci uczestniczą w konkursach i mają szansę wygrać nagrody: płyty, książki lub mapy dla swojej klasy.

Trasa spektakli VII edycji akcji „Zbieraj z klasą” obejmie minimum 30 lokalizacji w całej Polsce, w tym domy dziecka, warsztaty terapii zajęciowej, szkoły podstawowe i inne placówki edukacyjne.

Ambasadorzy akcji prowadzą także autorskie audycje „ZBIERAJ Z KLASĄ” w Polskim Radiu Dzieciom.

W ramach akcji płyta z piosenkami, które przybliżają dzieciom zagadnienia związane z ekologią. Promuje ją teledysk "Zbieraj z klasą".

Zobacz teledysk:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza