Super Poradnik 3/2018 „Dlaczego nasze dzieci są otyłe?”, czyli jak dbać o prawidłową wagę dziecka

2018-08-23 16:59

Polskie 11-latki są grubsze niż ich rówieśnicy w Europie i USA, a wśród 12-latków wielu waży nawet ponad 100 kilogramów, dlatego problemu nie wolno lekceważyć, lecz przedsięwziąć działania, by go zahamować – temu między innymi ma służyć książka „Dlaczego nasze dzieci są otyłe?”. Dowiesz się w niej m.in., co powinno wchodzić w skład codziennego menu dziecka, jak zachęcić je do picia wody czy w jaki sposób odchudzić nastolatka.

dlaczego dzieci sa otyle
Autor: _materialy_prasowe

Nadwaga i otyłość stają się w Polsce coraz większym problemem społecznym i to nie tylko wśród dorosłych. Lekarze i dietetycy alarmują, że u dzieci to już prawdziwa epidemia – liczba otyłych maluchów i nastolatków w ciągu ostatnich 20 lat wzrosła aż trzykrotnie.

Polskie 11-latki są grubsze niż ich rówieśnicy w Europie i USA, a wśród 12-latków wielu waży nawet ponad 100 kilogramów. Dlatego problemu nie wolno lekceważyć, lecz przedsięwziąć działania, by go zahamować – temu między innymi ma służyć książka pod tytułem „Dlaczego nasze dzieci są otyłe?”. 

Choć statystyki dotyczą głównie dzieci w wieku szkolnym czy przedszkolaków, nadwaga pojawia się dużo wcześniej – czasem już u niemowląt. A niemowlę z nadwagą w późniejszym wieku może mieć problemy z otyłością i w konsekwencji być podatne na poważne choroby metaboliczne, na przykład na cukrzycę.

W książce można przeczytać:

  • Kto i dlaczego jest najbardziej narażony na otyłość
  • Jaki wpływ ma przebieg ciąży na rozwój i wagę dziecka po urodzeniu
  • Dlaczego tak istotna jest kontrola wagi niemowlęcia

Książka jest podzielona na poszczególne etapy rozwoju dziecka, ponieważ inaczej należy dbać o prawidłową wagę u malucha, inaczej u przedszkolaka, a jeszcze inaczej u ucznia.

Rodzice i opiekunowie znajdą w niej między innymi odpowiedzi na pytania:

  • Co powinno wchodzić w skład codziennego menu dziecka
  • Jak zachęcić dziecko do picia wody
  • Jak przekonać dziadków, by nie przekarmiali wnuków
  • Czy maluch może być wegetarianinem
  • Dlaczego tak ważne jest uprawianie sportu od małego
  • W jaki sposób odchudzić nastolatka

W książce są również liczne porady specjalistów od żywienia oraz wypowiedzi mam z forum www.mjakmama24.pl, które dzielą się doświadczeniami w walce z otyłością u swoich dzieci. Poza tym jest tam ponad 50 przepisów na szybkie w przygotowaniu i zdrowe potrawy, które pomogą utrzymać właściwą wagę dziecka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza