“SZCZĘŚLIWA MAMA = SZCZĘŚLIWE DZIECKO”

2013-05-24 13:51

Fundacja „Szczęśliwe Macierzyństwo” Odety Moro-Figurskiej wraz z Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sosnowiec Plaza zapraszają kobiety w ciąży, młode mamy i rodziców na bezpłatne konsultacje i badania USG i USG 4D w ramach akcji Szczęśliwa Mama, Szczęśliwe dziecko.

Ciąża - tydzień 13.
Autor: _photos.com Twoje samopoczucie będzie się powoli polepszać – przynajmniej jeśli chodzi o mdłości. Po 3. miesiącu zmniejsza się także ryzyko poronienia. Zwykle jest to czas, kiedy kobiety mówią otoczeniu o ciąży – także starszemu rodzeństwu. Ciąża jest w miarę bezpieczna, a i rosnący brzuszek sugeruje, że wkrótce zostaniesz mamą. USG wykonane w tym czasie może dać ciekawy obraz – dziecko może już włożyć kciuk do ust i robi to często – w końcu to pierwsze próby ssania. Przed tobą drugi trymestr.

Akcja odbędzie się w terminie 25 maja w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sosnowiec PLAZA, ul. Sienkiewicza 2 w godz. 10.00 – 18.00.
Ciąża i macierzyństwo to okres planowania, dokonywania zmian w życiu, okres oczekiwania i nadziei. Bez wątpienia dla wielu matek najpiękniejszy okres w ich życiu, a zarazem czas wielu pytań i wątpliwości. Zapraszamy kobiety w ciąży, młode mamy i rodziców do zadawania pytań zaproszonym ekspertom. W przygotowanych punktach konsultacyjnych, nasi eksperci będą udzielać porad m.in. w zakresie:
•    przygotowania do porodu,
•    zalet karmienia piersią,
•    pielęgnacji niemowląt i małych dzieci,
•    właściwej diety kobiety w ciąży i mamy karmiącej,
•    tworzenia unikalnej więzi pomiędzy rodzicem a niemowlęciem,
•    wpływu noszenia, przytulania dziecka w chustach na jego rozwój emocjonalny,
•    pozyskiwania i przechowywania komórek macierzystych krwi pępowinowej, które w razie potrzeby będą służyć zdrowiu dziecka lub w przypadku zgodności genetycznej – innym członkom rodziny,
•    znaczenia składników tranu dla zdrowia dziecka i mamy,
•    powracania do formy po porodzie.
W trakcie prowadzonej akcji przewidziane są również:
•    instruktaż masażu niemowlęcia
•    instruktaż bezpiecznej kąpieli
•    prezentacja sposobów układania dziecka w chuście
•    liczne konkursy z nagrodami
Wszystkim zainteresowanym mamom wykonamy profesjonalny makijaż i sesję fotograficzną. Nasi styliści  przedstawią obowiązujące trendy w modzie, udzielą porad w doborze swojej garderoby na każdą okoliczność.
Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów na badania. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wykonywanie badań rozpoczynamy o godz. 10.00. W przypadku dużego zainteresowania badaniami osoby oczekujące, z chwilą rozpoczęcia akcji społecznej, będą mogły wpisać się na listę. Listy przygotowane przez osoby oczekujące nie stanowią podstaw do zapisów na listy fundacji.
Przy prawidłowym przebiegu ciąży, nie zaleca się robienia badań USG, jeżeli były one przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów na badania. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wykonywanie badań rozpoczynamy o godz. 10.00. W przypadku dużego zainteresowania badaniami osoby oczekujące, z chwilą rozpoczęcia akcji społecznej, będą mogły wpisać się na listę.
Przy prawidłowym przebiegu ciąży, nie zaleca się robienia badań USG, jeżeli były one przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza