Szpital otwarty dla rodziców - odwiedź Szpital Św. Rodziny w Warszawie

2019-06-08 15:01

Które leki można zażywać w czasie laktacji, jak dbać o życie seksualne po porodzie i jak wspierać rozwój dziecka poprzez zabawę?. Te i wiele więcej zagadnień zostanie poruszonych 18 czerwca w Strefie Matka i Dziecko w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie.

innowacyjny szpital
Autor: materiały prasowe

18 czerwca Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny przy ul. Madalińskiego 25 w Warszawie otwiera swoje drzwi dla pacjentów – rodziców. Będzie można wysłuchać wykładów, odwiedzić stanowiska konsultacyjne czy kącik zabaw, a także porozmawiać z autorami książek. Strefa Matka i Dziecko to wydarzenie towarzyszące konferencji na temat innowacyjności ochrony zdrowia – Innowacyjny Szpital.

Wstęp do Strefy Matki i Dziecka jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca na stronie www.innowacyjnyszpital.pl.

Wydarzenie odbędzie się w holu na parterze szpitala w godzinach od 10:00 do 16:00.

Dlaczego warto być?

Strefa to okazja by porozmawiać z doradcą laktacyjną lub położną, poznać elektroniczny stetoskop czy dowiedzieć, jak wrócić do formy po porodzie. Coś dla siebie znajdą rodzice, opiekunowie dzieci, a także kobiety karmiące i w ciąży. W trakcie całego dnia będzie można poradzić się ekspertów, zainspirować a także ciekawie spędzić czas z małym dzieckiem.

W szpitalu można będzie również posłuchać wykładów. Wśród poruszanych tematów znajdzie się m. in.:

  • Karmienie piersią a leki
  • Pielęgnacja skóry niemowląt
  • Inhalacja, nebulizacja i nowe urządzenia
  • Szczepienia w ciąży
  • Warsztaty: „Czy Twoje dziecko się najada?”
  • Rozwój przez zabawę, czyli interaktywne zabawki
  • Ginekologia praktyczna i rekonstrukcyjna.

W holu szpitala znajdować się będzie kilkanaście stanowisk, na których można poradzić się na temat pielęgnacji skóry czy karmienia a także przetestować produkty.

Będzie też okazja do konsultacji z ekspertami Szpitala Św. Rodziny - rodzice spotkają się z doradcą laktacyjnym, położną i fizjoterapeutą ginekologicznym.

Do Strefy zapraszamy także mamy ze swoimi pociechami. Te mniejsze i większe, będą mogły pobawić się w interaktywnym kąciku zorganizowanym przez firmę Dumel.