Teatr Małego Widza, czyli teatr dla dzieci od 1. roku życia!

2011-09-26 12:01
Teatr Małego Widza
Autor: archiwum redakcji

Teatr Małego Widza to teatr dla dzieci, w którym nigdy nie gasną światła, nie ma wyraźnego podziału na scenę i widownię. Mali widzowie mogą gadać, gaworzyć, wiercić się i kręcić. To teatr bezpieczny, w którym nic nie dzieje się nagle, nie ma głośnej muzyki, potworów i stworów wyskakujących znienacka. Repertuar i wszystkie spektakle dobierane są do potrzeb i możliwości najmłodszych widzów. Teatr małego widza, to po prostu teatr dla dzieci. Z myślą o najmłodszych przygotowywane są tu także wszystkie sceniczne propozycje. Zobacz jakie przedstawienia dla dzieci, czekają na nasze pociechy w najbliższym czasie.

Teatr Małego Widza to teatr dla dzieci - tu każde dziecko coś dla siebie, także widzowie powyżej 4 lat. Każde przedstawienia dostosowane jest do wieku i możliwości dzieci. Nie tylko ich tematyka, ale także cała oprawa towarzysząca. Teatr jest niebywale kameralny – tylko 40 miejsc na widowni. Scena niemalże na wyciągnięcie ręki, bez wielkich dekoracji, bez dosłowności i moralizatorstwa. Teatr Małego Widza skupiony jest na rozmowie z dziećmi, oparty na zaufaniu do ich wyobraźni.

Przedstawienia inne niż wszystkie

Akcja nie toczy się wartko, a sama fabuła jest raczej pretekstem, zaproszeniem do zabawy, niż wielowątkową historią. Teatr dla naj-naj-najmłodszych, to teatr dostosowany do ich percepcji, do ich sposobu oglądania świata. To teatr koloru, dźwięku, zapachu i dotyku. To teatr, w którym mały widz nie musi zadzierać głowy, by cokolwiek zobaczyć, bo wszystko dzieje się w „żabiej perspektywie”.

Najbliższe przedstawienia Teatru Małego Widza

Już od października na deskach Teatru Małego Widza, będzie można zobaczyć przedstawienie "Rozplatanie Tęczy" (1-4 lata). To zaproszenie do zabawy z wodą i kolorami. To próba zanurzenia się w dziecięcej wyobraźni - chęć zrozumienia tego nieuchwytnego, a zarazem prawdziwego sposobu postrzegania świata, który zdaje się być zarezerwowany tylko dla najnajmłodszych. Spektakl tworzą obrazy, muzyka, rytm i gest - słowa schodzą tu na dalszy plan. „Rozplatanie tęczy” to rozmowa za pomocą  zmysłów i emocji. To wzajemne słuchanie i obserwowanie. Nie chodzi tu o racjonalne rozumienie, ale raczej o doświadczanie i przeżywanie piękna, o inicjację do krainy wrażliwości, o udział w nowej rzeczywistości - takiej, która różni się od tej oglądanej na co dzień. Dzieci są współtwórcami spektaklu - obserwują przedmioty we wzajemnych relacjach, w relacji do siebie samych. Słuchają dźwięków jakimi komunikują się te przedmioty i jak opowiadają historie. Przedstawienie trwa 30 minut. Po nim dzieci zaproszone są jeszcze do kwadransu wspólnej zabawy.
Jeszcze w październiku w Teatrze Małego Widza, dzieci będą mogły zobaczyć także takie przedstawienia jak: "Sklep Magika Mechanika". Przedstawienie to inspirowane jest "Baśnią o stalowym jeżu" Jana Brzechwy oraz, dla małych miłośników muzyki i nie tylko: „Mały Chopin” - Michał Rusinek. To przedstawienie, w którym wielki polski kompozytor schodzi na kilka chwil z pomnika, by opowiedzieć dzieciom o swoich perypetiach z łakociami, pojazdami i mrówkami…
Teatr Małego Widza to teatr, który pokazuje dzieciom najpiękniejszy możliwy świat - świat ich własnej wyobraźni! To idealny sposób na spędzenie z dzieckiem jesiennego weekendu (przedstawienia odbywają się w soboty i niedziele - w godzinach przed i popołudniowych). To także gwarancja dobrej i twórczej zabawy. Polacamy!

Szczególowe informacje:
TEATR MAŁEGO WIDZA
SCEK, ul. Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej)
00-281 Warszawa – Stare Miasto, tel: +48 512 622 215
info@teatrmalegowidza.pl
Więcej informacji na stronie: www.teatrmalegowidza.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE