Teatr Małego Widza, czyli teatr dla dzieci od 1. roku życia!

2011-09-26 12:01

Teatr Małego Widza to teatr dla dzieci, w którym nigdy nie gasną światła, nie ma wyraźnego podziału na scenę i widownię. Mali widzowie mogą gadać, gaworzyć, wiercić się i kręcić. To teatr bezpieczny, w którym nic nie dzieje się nagle, nie ma głośnej muzyki, potworów i stworów wyskakujących znienacka. Repertuar i wszystkie spektakle dobierane są do potrzeb i możliwości najmłodszych widzów. Teatr małego widza, to po prostu teatr dla dzieci. Z myślą o najmłodszych przygotowywane są tu także wszystkie sceniczne propozycje. Zobacz jakie przedstawienia dla dzieci, czekają na nasze pociechy w najbliższym czasie.

Teatr Małego Widza
Autor: archiwum redakcji

Spis treści

  1. Przedstawienia inne niż wszystkie
  2. Najbliższe przedstawienia Teatru Małego Widza

Teatr Małego Widza to teatr dla dzieci - tu każde dziecko coś dla siebie, także widzowie powyżej 4 lat. Każde przedstawienia dostosowane jest do wieku i możliwości dzieci. Nie tylko ich tematyka, ale także cała oprawa towarzysząca. Teatr jest niebywale kameralny – tylko 40 miejsc na widowni. Scena niemalże na wyciągnięcie ręki, bez wielkich dekoracji, bez dosłowności i moralizatorstwa. Teatr Małego Widza skupiony jest na rozmowie z dziećmi, oparty na zaufaniu do ich wyobraźni.

Przedstawienia inne niż wszystkie

Akcja nie toczy się wartko, a sama fabuła jest raczej pretekstem, zaproszeniem do zabawy, niż wielowątkową historią. Teatr dla naj-naj-najmłodszych, to teatr dostosowany do ich percepcji, do ich sposobu oglądania świata. To teatr koloru, dźwięku, zapachu i dotyku. To teatr, w którym mały widz nie musi zadzierać głowy, by cokolwiek zobaczyć, bo wszystko dzieje się w „żabiej perspektywie”.

Najbliższe przedstawienia Teatru Małego Widza

Już od października na deskach Teatru Małego Widza, będzie można zobaczyć przedstawienie "Rozplatanie Tęczy" (1-4 lata). To zaproszenie do zabawy z wodą i kolorami. To próba zanurzenia się w dziecięcej wyobraźni - chęć zrozumienia tego nieuchwytnego, a zarazem prawdziwego sposobu postrzegania świata, który zdaje się być zarezerwowany tylko dla najnajmłodszych. Spektakl tworzą obrazy, muzyka, rytm i gest - słowa schodzą tu na dalszy plan. „Rozplatanie tęczy” to rozmowa za pomocą  zmysłów i emocji. To wzajemne słuchanie i obserwowanie. Nie chodzi tu o racjonalne rozumienie, ale raczej o doświadczanie i przeżywanie piękna, o inicjację do krainy wrażliwości, o udział w nowej rzeczywistości - takiej, która różni się od tej oglądanej na co dzień. Dzieci są współtwórcami spektaklu - obserwują przedmioty we wzajemnych relacjach, w relacji do siebie samych. Słuchają dźwięków jakimi komunikują się te przedmioty i jak opowiadają historie. Przedstawienie trwa 30 minut. Po nim dzieci zaproszone są jeszcze do kwadransu wspólnej zabawy. Jeszcze w październiku w Teatrze Małego Widza, dzieci będą mogły zobaczyć także takie przedstawienia jak: "Sklep Magika Mechanika". Przedstawienie to inspirowane jest "Baśnią o stalowym jeżu" Jana Brzechwy oraz, dla małych miłośników muzyki i nie tylko: „Mały Chopin” - Michał Rusinek. To przedstawienie, w którym wielki polski kompozytor schodzi na kilka chwil z pomnika, by opowiedzieć dzieciom o swoich perypetiach z łakociami, pojazdami i mrówkami…Teatr Małego Widza to teatr, który pokazuje dzieciom najpiękniejszy możliwy świat - świat ich własnej wyobraźni! To idealny sposób na spędzenie z dzieckiem jesiennego weekendu (przedstawienia odbywają się w soboty i niedziele - w godzinach przed i popołudniowych). To także gwarancja dobrej i twórczej zabawy. Polacamy!Szczególowe informacje:TEATR MAŁEGO WIDZASCEK, ul. Jezuicka 4 (wejście od ul. Brzozowej)00-281 Warszawa – Stare Miasto, tel: +48 512 622 215info@teatrmalegowidza.plWięcej informacji na stronie: www.teatrmalegowidza.pl