Twój przedszkolak. 120 cennych porad dla rodziców

2016-02-09 13:58

Opieka nad przedszkolakiem, a przede wszystkim, wspieranie jego rozwoju, to dla rodziców nie najłatwiejsze wyzwanie. Z pomocą przybywa im superporadnik "Twój przedszkolak. Jak rozwiązać problemy kilkulatka"!

twój przedszkolak 2
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe W książce "Twój przedszkolak. Jak rozwiązać problemy kilkulatka?" poruszono najważniejsze dla rodziców tematy.

Okres przedszkolny ma ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka w przyszłości – nie tylko jego kariery szkolnej, lecz także późniejszych sukcesów i porażek w życiu. Dlatego tak ważne jest, by rodzice popełnili w tym czasie jak najmniej błędów, by mogli wyposażyć dziecko w pokaźny bagaż dobrych wzorców i doświadczeń.

Nasz poradnik ma pomóc rodzicom w rozwiązaniu trudnych sytuacji, w jakich mogą się znaleźć ich pociechy zarówno w przedszkolu, jak i wśród swoich rówieśników poza przedszkolem oraz w nowych sytuacjach domowych.

Dużą wagę przywiązujemy do sztuki rozmowy z dzieckiem na różne, czasem drażliwe tematy. Pomagamy rodzicom lepiej zrozumieć ich pociechy i podsuwamy argumenty, których im czasem brakuje.

W książce omówimy tematy dotyczące m.in.:

  • pobytu dziecka w przedszkolu (jak wybrać przedszkole, jak zmniejszyć stres adaptacyjny dziecka, co robić, gdy nie chce do niego chodzić);
  • zabaw i zabawek (także bajkoterapia, gry edukacyjne, bajki w telewizji);
  • trudnych sytuacji, w których może znaleźć się maluch (konflikty z rodzeństwem, rozwód rodziców, śmierć w rodzinie, pojawienie się braciszka/ siostrzyczki);
  • problemów wychowawczych (co robić, gdy dziecko kłamie, mówi brzydkie wyrazy, jak stawiać granice, uczyć samodzielności, tolerancji, ośmielić, gdy jest nieśmiałe);
  • problemów zdrowotnych (alergie, częste infekcje, wysypki, zez, moczenie nocne, lamblioza, ochrona skóry dziecka przed słońcem, szczepienia itp.).

Książka będzie nieocenionym źródłem informacji o wychowaniu zdrowego i dobrze rozwiniętego dziecka, napisana przystępnym językiem, bardzo praktyczna i w przyjaznej szacie graficznej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza