„Ty i Wszechświat”, program łączący zabawę z informacjami o kosmosie, od 13 lipca w POLSAT JimJam!

2015-07-13 16:54

Program „Ty i Wszechświat” odkrywa tajemnice kosmosu i przedstawia je z dziecięcej perspektywy. Dzieci będą poznawać przeróżne zjawiska związane z przestrzenią kosmiczną za pomocą przepięknych i niecodziennych grafik, połączonych z faktami naukowymi. Każdy odcinek serialu rozpoczyna opowieść dziecka o jego wymarzonej planecie, gwieździe lub czynności, którą można by zrealizować w kosmosie, a wyobraźnia małego gawędziarza jest nieskończona niczym tytułowy Wszechświat.

POLSAT JimJam
Autor: materiały prasowe "Ty i Wszechświat" to program stworzony przez ojca dla ukochanej córki.
JimJam 1
Autor: materiał archiwalny
JimJam2
Autor: materiał archiwalny

Co tata może zrobić z miłości do córki? Fantastyczny serial animowany!

Autor serii Tero Hollo stworzył ją z myślą o swojej córce Annice, której narodziny wywróciły do góry nogami życie reżysera. Dziewczynka od zawsze wykazywała zainteresowanie plastyką i kosmosem. W związku z tym jej tata postanowił obdarzyć ją mądrym i angażującym programem łączącym oba te elementy. Annika podkłada głos w trzech odcinkach serialu i jest narratorką jego czołówki.W pozostałych odcinkach usłyszymy inne dzieci i ich pomysły na wygląd Wszechświata. Malcy opowiedzą m.in. o jednorożcu ucinającym sobie drzemkę na miękkim różowym posłaniu, wybuchu wulkanu, spacerze po tęczy z kosmicznym psem, robotach, gwiezdnych mgławicach, latających królikach i o wielu innych zaskakujących (szczególnie dorosłych) sprawach.

Serial „Ty i Wszechświat” jest adresowany do dzieci w wieku od 2 do 6 lat i składa się z krótkich historyjek, dzięki czemu potrafi skupić uwagę najmłodszych widzów. Kanadyjska produkcja pobudza wyobraźnię dzieci poprzez regularne zadawanie pytania „Jak wygląda Twój Wszechświat?” oraz podsuwa im w lekki i przyjazny sposób ciekawostki poświęcone kosmosowi. Program stanowi inspirujący wstęp do wspólnych zabaw i rozmów z rodzicem.

„Ty i Wszechświat” od poniedziałku do piątku o 14:20, 17:35 i 19:45 w POLSAT JimJam.POLSAT JimJam to kanał przeznaczony dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat oraz ich rodziców i opiekunów. Telewizja prezentuje bezpieczne, inspirujące i angażujące programy, które wspomagają emocjonalny, intelektualny oraz społeczny rozwój dziecka. Oglądając POLSAT JimJam, mali widzowie uczą się poprzez zabawę z sympatycznymi bohaterami emitowanych na nim programów.
 
POLSAT JimJam to telewizja pełna przyjaciół!
 
JimJam jest dostępny w 13 wersjach językowych w ponad 60 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Azji (dociera do 14 milionów abonentów na całym świecie). POLSAT JimJam wystartował w 2009 roku i jest efektem współpracy Chello Zone i grupy POLSAT.

>>Zapraszamy również do pobrania na swój komputer i wydrukowania kolorowanek dla dzieci z serii "Ty i Wszechświat". Możesz je pobrać TUTAJ>>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza