Warszawskie Targi Książki już od 14 do 17 maja 2015 na Stadionie Narodowym

2015-05-05 13:37

Szósta edycja Warszawskich Targów Książki to nie tylko doskonała okazja do zapoznania się z ofertą ponad 850 wystawców z 29 krajów i zakupu najgorętszych nowości i bestsellerów w niższych cenach. To przede wszystkim atmosfera, którą tworzyć będzie blisko 800 autorów z całego świata wspólnie z miłośnikami dobrej książki, multimediów, sztuki, filmu i teatru.

Warszawskie Targi Książki
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Na Warszawskich Targach Książki zagości niemal 800 autorów z całego świata.

Nie lada gratką dla publiczności będą spotkania poświęcone barwnej literaturze i kulturze Francji – gościa honorowego tegorocznych Warszawskich Targów Książki oraz związany z nim Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Kinie Muranów i wieczory literackie w Teatrze Polskim. Swoje święto na Stadionie obchodzić będą również pasjonaci książki naukowej i akademickiej w ramach 9. Targów ACADEMICA, będących integralną częścią WTK. Stałe miejsce na Warszawskich Targach Książki ma również Festiwal Komiksowa Warszawa, który dzięki znakomitym gościom z całego świata równie mocno przyciąga dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Ponadto jeden dzień poświęcamy tak popularnym dziś reportażom i laureatom Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. W tym roku z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce wraz z Instytutem Teatralnym na nowo odkrywamy więzi literatury z teatrem, zapraszając młodszych i starszych do wspólnych, inspirujących działań.

Warszawskie Targi Książki: Francuski motyw przewodni

Różnorodny obraz świata zarysowany w literaturze Francji najlepiej przybliżą czytelnikom zaproszeni na Targi pisarze, których biografie związane są z różnymi miejscami i kulturami. Szczególnym gościem będzie Eric-Emmanuel Schmitt – jeden z najbardziej poczytnych francuskich pisarzy i dramaturgów, laureat nagrody Grand Prix du Théâtre de l'Académie Française oraz Nagrody Goncourtów, w Polsce uhonorowany w ubiegłym roku przez Instytut Książki tytułem „Ambasadora Czytelnictwa”. Swoją obecnością zaszczycą nas również inni laureaci Nagrody Goncourtów: Jérôme Ferrari – autor docenionych we Francji powieści, nauczyciel filozofii w Algierii, na Korsyce i w Abu Dabi, czy Pierre Lemaitre – mistrz kryminału, autor książek, o których sfilmowanie mógłby pokusić się sam Alfred Hitchcock. Na Targach powitamy także Bernarda Werbera, którego książki łączą elementy duchowości, science-fiction, biologii i futurologii, przetłumaczone zostały na 35 języków. Świeżego powiewu w literaturze będzie można doświadczyć poprzez prezentację twórczości Frédérica Pajaka, wynalazcy oryginalnej konwencji łączącej rysunek i narrację. Nowatorską historię cywilizacji, opisaną z perspektywy naszych „braci mniejszych” w książce Zwierzęcy punkt widzenia, nakreśli Eric Baratay. Swoją niezwykłą wersję biografii malarza Gustava Couberta przedstawi David Bosc. Refleksjami na temat kondycji literatury i kultury w obliczu przemian społecznych podzieli się z czytelnikami podczas Warszawskich Targów Książki Pierre Assouline, krytyk literacki, członek Akademii Goncourtów, dziennikarz i pisarz. Wśród autorów, których książki wciąż czekają na tłumaczenie, będą m.in.: laureatka francuskich i angielskich nagród literackich Sylvie Germain oraz Bernard Friot. Miłośnicy komiksu będą mieli wyjątkową okazję spotkania z pionierem blogosfery poświęconej francuskim komiksom – Bouletem, czy też Lewisem Trondheimem – autorem „pierwszego pozaziemskiego komiksu wydanego na planecie Ziemia”, zatytułowanego Alieen. Jean-Pierre Filiu podejmie bardziej przyziemne wyzwanie przedstawienia relacji pomiędzy Bliskim Wschodem a Stanami Zjednoczonymi. Pojawią się również Anne-Claire, Jérôme i Olivier Jouvray – twórcy kontrowersyjnej, komiksowej postaci Lincolna, młodego buntownika, „prześladowanego” przez Boga i Diabła, którzy próbują sprowadzić go na dobrą albo złą drogę. Natomiast dzieci spotkają się ze znanym już w Polsce twórcą filozoficznych bajek Michelem Piquemalem. Listę francuskich autorów-filozofów na Targach zamyka Patrick Deville, podróżnik-kosmopolita, który w latach 80. mieszkał na Bliskim Wschodzie, w Nigerii i Algierii, a w 90. odwiedził Kubę, Urugwaj i Amerykę Środkową.

Tym, którzy chcą dłużej cieszyć się wyjątkową atmosferą Warszawskich Targów Książki, polecamy karnety, uprawniające do wielokrotnego wstępu na nie przez wszystkie cztery dni – od 14 do 17 maja. Bilety taniej w przedsprzedaży [https://www.targi-ksiazki.waw.pl/dla-zwiedzajacych/]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza