Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży

2012-01-03 17:27

Akcję "Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży" organizujemy już po raz drugi. Wszystko dlatego, że poprzednia jej edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zyskała poparcie zrówno naszych czytelników jak i partnerów. To, że kobieta w ciąży zasługuje na szczególne względy, nie dla wszystkich jest oczywiste i te postawę chcemy dzięki naszej akcji zmienić.

Idea akcji Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży powstała spontanicznie, pod wpływem listów czytelniczek miesięcznika M jak mama. Jeśli – jak uważają etycy – miarą kultury człowieka i miarą poziomu społeczeństwa jest podejście do osób słabszych, to Polacy plasują się na dość dalekiej pozycji. Na poczcie, w urzędach i w środkach komunikacji kobieta w ciąży – choć jej brzuch zajmuje sporą przestrzeń – staje się niewidzialna. Poruszyliśmy ten temat na łamach miesięcznika „M jak mama”– odzew czytelników jest niezwykle żywy, ciągle napływają do redakcji listy świadczące o tym, że problem jest niebagatelny. Nie możemy pozostać wobec niego obojętni. Dlatego ponownie organizujemy akcję popularyzującą hasło „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”. Podobnie jak w roku ubiegłym, przygotowaliśmy plakaty edukacyjne, naklejki oraz ulotki, które pragniemy zamieścić wszędzie tam, gdzie kobieta w ciąży powinna mieć szczególne względy.

Honorowy Patronat nad tegoroczną akcją objęło Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej;
Partnerzy akcji: Carrefour, Apteki Dbam o Zdrowie, Koleje Mazowieckie, Zarząd Transportu Miejskiego
Patroni medialni: Poradnikzdrowie.pl, Dlarodzinki.pl, Mjakmama24.pl, Smyki.pl. Radio WAWA, miesięcznik „Zdrowie”, katalog „Dziecko, zakupy i my” oraz dziennik Super Express.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza