Zapraszamy na bezpłatne warsztaty "Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży!"

2016-04-06 15:18

"Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży" to warsztaty dla przyszłych i młodych mam. Zapraszamy was do Pałacu Prymasowskiego już 16 kwietnia!

Spis treści

 1. Warsztaty dla przyszłych i młodych mam: porady ekspertów
 2. Warsztaty dla przyszłych i młodych mam: nagrody
 3. Warsztaty dla przyszłych i młodych mam: harmonogram
więcej życzliwości
Autor: materiał archiwalny
babka medica
Autor: materiał archiwalny

Warsztaty "Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży" odbędą się w pięknych wnętrzach Pałacu Prymasowskiego w Warszawie przy ul. Senatorskiej 13/15. Zaczynamy o 11:00! Na te bezpłatne warsztaty obowiązuje rejestracja, a liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: warsztatydlamam@grupazpr.pl. W treści wiadomości należy podać imię i nazwisko.

Na wydarzenie zapraszają partnerzy: Dada, Enfamil, Whisbear, Bio Oil i Alles.

Warsztaty dla przyszłych i młodych mam: porady ekspertów

Przyszłe i młode mamy, które odwiedzą Pałac Prymasowski, będą mogły skorzystać z porad ginekologa, położnej, pediatry i innych specjalistów.

Ginekolodzy-położnicy - Babka Medica

Na warsztatach obecna będzie lek. Monika Drobniak - specjalista ginekolog-położnik, absolwentka Pierwszego Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując w Szpitalu Specjalistycznym "Inflancka" w Warszawie oraz obecnie w Oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Praskim.Pani doktor w codziennej praktyce zajmuje się przede wszystkim fizjologią i patologią ciąży, jak również diagnostyką i leczeniem zmian w zakresie narządu rodnego, zakażeń dróg rodnych, doborem odpowiedniej metody antykoncepcyjnej. Wykonuje zabiegi operacyjne ze szczególnym uwzględnieniem technik małoinwazyjnych, jak laparoskopia i histeroskopia. Stara się łączyć indywidualne podejście do każdej Pacjentki ze stosowaniem najnowszych standardów medycznych, kładąc nacisk na profilaktykę chorób kobiecych. Stale rozwija swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz w praktycznych warsztatach technik diagnostycznych i operacyjnych.Kolejnym specjalistą obecnym podczas warsztatów będzie lek. Magdalena Grochecka - specjalista ginekolog-położnik, która swoje doświadczenie w zakresie ginekologii i położnictwa zdobywała m.in. w Szpitalu Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego oraz w Szpitalu „INFLANCKA”. Obecnie pracuje w Szpitalu Praskim w Warszawie i tam zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem w zakresie ginekologii i położnictwa. Wykonuje zabiegi i operacje ginekologiczne.

Pani doktor prowadzi wykłady w Szkole Rodzenia Izabeli Dembińskiej przy Szpitalu Praskim oraz jest wykładowcą ginekologii i położnictwa na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jako priorytet uznaje zdrowie swoich pacjentek, przyjazną atmosferę podczas wizyty i dobry kontakt. Uczestniczy w wielu konferencjach i sympozjach, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Specjalista medycyny rodzinnej - Centrum Medyczne CMP

Mamy będą mogły również spotkać się ze specjalistą medycyny rodzinnej. Lek. Konrad Michalski jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Staż podyplomowy odbył w CSK MSWiA w Warszawie, staż specjalizacyjny - w Oddziale Klinicznym Medycyny Rodzinnej, Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych WUM z pododdziałem nefrologicznym w Szpitalu Czerniakowskim oraz staż w Oddziale Klinicznym Gastroenterologii, Żywienia dzieci i Pediatrii SPDSK przy ul. Działdowskiej. Doktor pracował w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK MSWiA w Warszawie. Bierze udział w zjazdach pediatrycznych oraz z zakresu medycyny rodzinnej, ma doświadczenie w opiece nad pacjentami chorymi przewlekle oraz w podeszłym wieku. Doktor konsultuje dzieci chore oraz zdrowe, przeprowadza bilanse zdrowia oraz szczepienia. Dodatkowe zainteresowania: podróże, turystyka górska, wycieczki rowerowe z rodziną, kuchnia.

Instruktorka szkoły rodzenia i duola - pracownia Jogi Yogamundra

Aleksandra Künstler to psycholożka, instruktorka szkoły rodzenia, doula, trenerka, współzałożycielka Pracowni Jogi Yogamudra, współpracowniczka Fundacji Rodzić po Ludzku, założycielka Wioski Matek, warsztatów rozwojowych, które są połączeniem sesji jogi i kręgu kobiet dla mam niemowląt. Od 2007 roku pracuje z kobietami, prowadząc sesje jogi kobiecej, przygotowując do porodu, towarzysząc w roli douli, wspierając w połogu i wczesnym macierzyństwie.

Ratownik medyczny, pielęgniarka, trener pierwszej pomocy

Agnieszka Macko jest pracownikiem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala MSWiA i instruktorem harcerstwa. Agnieszka specjalizuje się szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy oraz zaawansowanych zabiegów ratujących życie. Jest autorem i realizatorem programów szkoleniowych z ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy. Doświadczenie trenerskie zdobywała jeszcze jako członek harcerskiej drużyny wędrowniczej. Zrealizowała ponad 200 szkoleń dla grup zorganizowanych. Cechuje ją wysoka kultura osobista, doskonały kontakt z grupą oraz dynamicznie prowadzone warsztaty.

Warsztaty dla przyszłych i młodych mam: nagrody

Warto dodać, że na uczestniczki warsztatów czeka wiele atrakcyjnych nagród. Zdjęcia wszystkich nagród znajdują się w dołączonej galerii. Zapraszamy do oglądania!

1. Zestaw od Deltim:

 • wózek spacerowy
 • gondola
 • fotelik BeSafe by X-lander

Zapraszamy również na stronę https://x-lander.com/

2. Zestaw MaxiCosi 2wayFamily

 • fotelik samochodowy Pebble Plus
 • baza 2wayFix
 • siedzisko 2wayPearl

Zapraszamy również na stronę https://www.maxi-cosi.com/pl-pl/

3. Dwa zestawy wanienek dla dzieci OKT Kids wraz z gadżetami - zapraszamy na stronę https://www.okt-kids.pl/

4. Odkurzacz Bosch GL-45 ProPower 2.0 - zapraszamy na stronę https://www.bosch-home.pl/

5. Kneipp® Olejek do ciała Kwiat migdała Jedwabna skóra - zapraszamy na stronę https://www.kneipp.pl

6. Rajstopy dla dzieci z serii Soft Cotton - zapraszamy na stronę https://www.wola.pl/

Warsztaty dla przyszłych i młodych mam: harmonogram

11:00 - otwarcie warsztatów przez redaktor naczelną "M jak Mama"

11:15-12:00 - lek. Konrad Michalski - specjalista medycyny rodzinnej

 • patronaż - co to takiego?
 • kontrola wagi
 • najczęstsze problemy
 • karmienie noworodka
 • szczepienia

12:00-12:30 - Aleksandra Künstler - instruktor jogi

 • sesja jogi kobiecej (Sala Marmurowa)

12:00-12:30 - Agnieszka Macko - ratownik medyczny

 • szkolenie pierwszej pomocy (Sala Kolumnowa)

12:30-13:45 - lek. Monika Drobiniak i lek. Magdalena Grochecka - specjalista ginekolog - poruszone zostaną następujące zagadnienia:

 • kobieta i dziecko dwie godziny po porodzie
 • funkcjonowanie na oddziale położniczym
 • połóg - od kiedy i jak długo trwa
 • powrót do domu, gdy jest w nim starsze dziecko i zwierzę
 • problematyka laktacji i mleka modyfikowanego
 • co może, a czego nie powinna jeść matka karmiąca
 • spanie z dzieckiem
 • seks i bliskość między rodzicami
 • aktywność fizyczna po porodzie i cesarskim cięciu
 • starania o kolejne dziecko

13:45-14:00 - konkurs

14:00-14:30 - Joanna Kasińska - położna

 • żywienie niemowląt

14:30-15:00- mgr Dorota Szatkowska - doradca laktacyjny

 • korzyści z karmienia piersią dla mamy i dla dziecka
 • prawidłowe postępowanie w laktacji
 • najczęściej spotykane problemy

15:00 - ogłoszenie zwycięzców i zakończenie warsztatów

cmp
Autor: materiał archiwalny
yoga
Autor: materiał archiwalny