Zapytaj eksperta o dietę Twojego dziecka

2016-10-21 16:38

Kolejna szansa na zadanie trudnych pytań związanych z żywieniem niemowląt i małych dzieci. Już 27.10 odbędzie się drugi live chat z dietetykiem Anną Rzeszotek - specjalistą ds. żywienia Nestlé Nutrition.

zdrowy start w przyszłość
Autor: materiały prasowe Nestlé stworzyło program edukacyjny Zdrowy Start w  Przyszłość, będący najlepiej rozpoznawalnym programem skierowanym do rodziców w Polsce.

Spis treści

  1. Schemat żywienia niemowląt
  2. Program Zdrowy Start w Przyszłość
  3. Live chat ze specjalistą ds. żywienia
Zdrowy start
Autor: materiał archiwalny

Każdy rodzic chce, by jego dziecko mogło zdrowo rosnąć i rozwijać się. Aby było to możliwe, konieczne jest zapewnienie mu sprzyjających warunków, w tym odpowiedniego żywienia. Zgodnie z  teorią programowania żywieniowego, ma ono szczególne znaczenie na samym początku życia dziecka, na etapie rozwoju płodowego i przez pierwsze 3 lata.

Schemat żywienia niemowląt

Schemat żywienia niemowląt to przygotowany przez ekspertów dokument wskazujący, kiedy do diety dziecka wprowadzane powinny być produkty z poszczególnych grup spożywczych – warzywa, owoce, produkty zbożowe, mięso, ryby, jaja i produkty mleczne. Zalecenia te ulegają jednak stałemu udoskonalaniu w oparciu o najbardziej aktualne wyniki badań naukowych. Internet pełen jest w związku z tym niezgodnych z aktualną wiedzą informacji na temat żywienia niemowląt i małych dzieci, które mogą wielu rodziców wprowadzić w błąd, a nie zawsze mają oni możliwość rozwiania swoich wątpliwości w bezpośredniej rozmowie z pediatrą lub dietetykiem.

Program Zdrowy Start w Przyszłość

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, Nestlé stworzyło program edukacyjny Zdrowy Start w Przyszłość, będący najlepiej rozpoznawalnym programem skierowanym do rodziców w Polsce. Stanowiąca jego serce strona internetowa zdrowystartwprzyszlosc.pl to wiarygodne źródło wiedzy na temat rozwoju i żywienia dzieci, które odpowie na wiele pytań rodziców. Każde dziecko jest inne, dlatego zapewne nie każdy jest jednak w stanie znaleźć tam rozwiązanie wszystkich swoich wątpliwości w tym zakresie. Mama i tata mają w związku z tym możliwość bezpośredniego skontaktowania się z ekspertami Centrum Informacji dla Rodziców Nestlé Nutrition telefonicznie pod numerem 801 333 000 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00 i zadania pytań, na które nie udało im się znaleźć odpowiedzi. Także w  mediach społecznościowych, np. na profilu Nestlé - Zdrowy Start w Przyszłość na portalu Facebook wszelkie pytania są mile widziane, a eksperci Nestlé odpowiedzą na nie najszybciej jak to możliwe.

Live chat ze specjalistą ds. żywienia

Wykorzystując postęp technologiczny Nestlé idzie dalej i udostępnia teraz dodatkowo nową drogę poszerzania przez rodziców wiedzy na temat prawidłowej diety ich pociech. Live chat ze specjalistą ds. żywienia Nestlé Nutrition – dietetykiem Anną Rzeszotek jest dla rodziców szansą na zadanie na żywo każdego nurtującego ich pytania i uzyskania na nie natychmiastowej, fachowej odpowiedzi. 31.08 odbył się pierwszy live chat, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem rodziców. Jego tematem było znaczenie różnorodności w diecie dzieci. W ciągu godziny dietetyk udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na 27 pytań młodych mam, a transmisję obejrzało 4,7  tysiąca rodziców. Kolejna odsłona live chat planowana jest 27.10, już teraz można zacząć przygotowywanie najtrudniejszych pytań do specjalisty Nestlé. Chat dotyczył będzie małych niejadków, które nigdy nie są głodne i głodomorków, które stale rozglądają się za czymś do zjedzenia. Szczegóły dostępne będą na profilu Nestlé – Zdrowy Start w Przyszłość na portalu Facebook.Mgr inż. Anna Rzeszotek Absolwentka kierunku Technologia Żywności i Żywienia Człowieka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prowadzi szkolenia i warsztaty żywieniowe propagujące zdrowe odżywianie, szczególny nacisk kładąc na edukację młodych i przyszłych rodziców. Tworzy i opiniuje jadłospisy kobiet w ciąży, gdyż prawidłowe programowanie żywieniowe zaczyna się już na etapie życia płodowego maluchów. Specjalizuje się także w żywieniu niemowląt i małych dzieci, pomagając rodzicom w  kształtowaniu prawidłowych nawyków u najmłodszych. Swoją wiedzę stosuje w życiu prywatnym jako mama dwóch córek, z którymi chętnie przygotowuje wspólne posiłki, wierząc, że to najlepszy sposób na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.