Zasady testowania produktów przez redakcję M jak Mama

2019-11-04 10:57

Redakcja „M jak Mama” od kilkunastu lat zajmuje się tematyką związaną z ciążą, porodem, opieką nad niemowlętami i małymi dziećmi. Widzimy, że w ciągu tych lat oczekiwania przyszłych i młodych rodziców bardzo się zmieniły.

M jak Mama
Autor: redakcja

Spis treści

  1. Jak wziąć udział w naszym teście?
  2. Jak przebiega test?
  3. Dlaczego warto?

Mamom nie wystarcza już tylko zapewnienie, że dany produkt jest dla nich odpowiedni, potrzebują większej ilości informacji, niż te, które mogą zdobyć, czytając etykiety. Szukając ich, często natykają się na niesprawdzone informacje, nie poparte żadnymi dowodami. By pomóc rodzicom wybierać najlepsze dla nich i dla ich dzieci produkty - zabawki, akcesoria do pielęgnacji dzieci, kosmetyki, akcesoria dla kobiet w ciąży – testujemy je, podpowiadając, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

Jak wziąć udział w naszym teście?

Produkty do testu mogą zgłaszać zarówno ich producenci, jak i wyłączni dystrybutorzy. Ważne, by produkt był przeznaczony dla rodziców, i – jeśli przepisy dla kategorii, w której jest sprzedawany tego wymagają – miał certyfikat CE. Testowaniu nie podlegają produkty lecznicze, suplementy diety, preparaty do początkowego żywienia niemowląt w tym mleko początkowe oraz preparaty do dalszego żywienia niemowląt, w tym mleko następne.

Jak przebiega test?

Testując zgłoszone produkty sprawdzamy je w warunkach, do jakich zostały przeznaczone: upewniamy się, że są bezpieczne, wygodne w użytkowaniu, sprawdzamy ich skład, testujemy jakość wykonania, przyglądamy się walorom użytkowym i estetycznym. Testowanie składa się z dwóch etapów: 1. wstępna kwalifikacja: w jej trakcie oceniamy, czy zgłoszony do testu produkt spełnia kryteria określone w regulaminie. Polega ona na punktowej ocenie w następujących kategoriach:

  • zgodność z opisem;
  • walory estetyczne;
  • jakość wykonania;
  • skład (w przypadku produktów złożonych), w przypadku innych produktów – materiał wykonania;
  • zgodność z trendami, pomysłowość, innowacyjność, oryginalność.

2. właściwy test: oceniamy wszystkie ważne parametry użytkowe produktu, dokumentując je relacją pisemną, fotograficzną i wideo. Kryteria oceny będą zależały od rodzaju testowanego produktu, np.: w przypadku testowania kosmetyków brane będzie pod uwagę bezpieczeństwo, wygoda użytkowania, zapach, konsystencja.

Dlaczego warto?

Każdy produkt, który pozytywnie przejdzie test redakcyjny, otrzyma znak „Testowane przez M jak Mama” – prawo do jego wykorzystywania przysługuje przez rok od momentu opublikowania wyników testu. Dla konsumentów jest to dodatkowa informacja potwierdzająca wysokie walory produktu i jego bezpieczeństwo. Dodatkowo relacja z testu zostanie opublikowana w magazynie M jak Mama i przez rok będzie dostępna dla Czytelniczek w serwisie Mjakmama.pl. 

Sprawdź nasze testy na testujemy.mjakmama24.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza