Owoce dla niemowlaka: które owoce sezonowe i od którego miesiąca można dawać dzieciom?

2013-05-31 14:10

Czy wiesz, które owoce sezonowe można podać niemowlęciu? Bez wątpienia owoce sezonowe są najzdrowsze, bo są świeże i nie zawierają szkodliwych konserwantów. Pojawiają się w określonym czasie i są dostępne dość krótko. Dlatego lepiej nie przegapić naszych polskich truskawek, malin czy agrestu i podać je niemolęciu. Dowiedz się, jakie owoce możesz podać w kolejnych miesiącach rozszerzania diety niemowlęcia.

owoce sezonowe
Autor: _photos.com

Owoce dla niemowlaka: od którego miesiąca podawać dziecku owoce sezonowe

  • Najwcześniej, bo już w pierwszym miesiącu rozszerzania diety niemowlęcia o "dorosłe posiłki", czyli w 5. miesiącu dla dziecka karmionego butelką i w 6. dla karmionego piersią, daj posmakować maluszkowi maliny (przetarte przez sito, by pozbyć się malutkich "pesteczek"), jagody i jabłka (nawet te o kwaśnym smaku, bo maleństwa za takimi przepadają).
  • W 7. miesiącu życia dziecka podawaj mu wiśnie, winogrona i gruszki.
  • Ośmiomiesięczny malec może zajadać się brzoskwiniami, morelami, czereśniami, ale pamiętaj, by podawać mu wyłącznie miąższ, bez pestki, którą mógłby połknąć.
  • Agrest poleca się dopiero w 9. miesiącu życia dziecka. Warto podawać go maluchowi, który często cierpi na zaparcia. Podobnie jak i owoce aronii, które wprowadza się do diety dziecka również w tym miesiącu. Dziewięciomiesięczny maluch może też jeść jeżyny i porzeczki.
  • Natomiast śliwki powinny dołączyć do menu dziecka dopiero po 9. miesiącu życia. Wtedy też można spróbować podać mu poziomki i truskawki, mając jednak na uwadze to, że jako silne alergeny mogą wywołać mocne uczulenie - wtedy trzeba z nich zrezygnować i wprowadzić do diety dziecka dopiero w drugim roku życia, oczywiście ostrożnie.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza