Pierwszy jogurt dla niemowlaka. Jakie jogurty w diecie niemowlaka?

2014-09-08 15:40

Jogurt to napój cenny dla zdrowia, ale nie każdy nadaje się dla niemowlaka. Jaki powinien być pierwszy jogurt dla niemowlaka? Od którego miesiąca można dawać jogurt dziecku? Rozszerzenie diety: najlepszy jogurt dla niemowlaka.

Jogurt jest napojem fermentowanym, wyprodukowanym na bazie pasteryzowanego i zakwaszonego bakteriami mleka. Można go zrobić samodzielnie w domu, albo kupić gotowy.

>>Jogurt dla dziecka: czy niemowlę może jeść jogurt?>>

Jaki jogurt dla niemowlaka?

Jednak jogurt jogurtowi nierówny, dlatego w sklepach znajdziemy go w różnych lokalizacjach: i na stoisku z produktami mlecznymi, i tam, gdzie sprzedawane są produkty dla najmłodszych. Wynika to z różnic w składzie produktów, a co za tym idzie, wieku, od jakiego można je podawać maluchom. Niewielkie ilości jogurtu przeznaczonego dla niemowląt mogą trafić do menu malca już w 7 miesiącu życia.
Jogurty naturalne można zacząć podawać nieco później – wedle schematu żywienia w 11. miesiącu. I choć warto przestrzegać tych terminów ze względu na cenne właściwości zdrowotne jogurtów, wielu rodziców opóźnia ten moment, obawiając się, że zawarte w jogurtach bakteriezaszkodzą maluszkowi, bądź uczuli go białko mleka krowiego.

>>Rozszerzanie diety dziecka – schemat żywienia dziecka od 7. do 12. miesiąca życia>>

Zobacz film: Kolka u dzieci: sposoby łagodzenia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza