Pierwszy jogurt dla niemowlaka. Jakie jogurty w diecie niemowlaka?

2014-09-08 15:40

Jogurt to napój cenny dla zdrowia, ale nie każdy nadaje się dla niemowlaka. Jaki powinien być pierwszy jogurt dla niemowlaka? Od którego miesiąca można dawać jogurt dziecku? Rozszerzenie diety: najlepszy jogurt dla niemowlaka.

jogurt
Autor: thinkstockphotos.com Jogurty naturalne można zacząć podawać nieco później – wedle schematu żywienia w 11 miesiącu.

Jogurt jest napojem fermentowanym, wyprodukowanym na bazie pasteryzowanego i zakwaszonego bakteriami mleka. Można go zrobić samodzielnie w domu, albo kupić gotowy.

>>Jogurt dla dziecka: czy niemowlę może jeść jogurt?>>

Jaki jogurt dla niemowlaka?

Jednak jogurt jogurtowi nierówny, dlatego w sklepach znajdziemy go w różnych lokalizacjach: i na stoisku z produktami mlecznymi, i tam, gdzie sprzedawane są produkty dla najmłodszych. Wynika to z różnic w składzie produktów, a co za tym idzie, wieku, od jakiego można je podawać maluchom. Niewielkie ilości jogurtu przeznaczonego dla niemowląt mogą trafić do menu malca już w 7 miesiącu życia.
Jogurty naturalne można zacząć podawać nieco później – wedle schematu żywienia w 11. miesiącu. I choć warto przestrzegać tych terminów ze względu na cenne właściwości zdrowotne jogurtów, wielu rodziców opóźnia ten moment, obawiając się, że zawarte w jogurtach bakteriezaszkodzą maluszkowi, bądź uczuli go białko mleka krowiego.

>>Rozszerzanie diety dziecka – schemat żywienia dziecka od 7. do 12. miesiąca życia>>

Zobacz film: Kolka u dzieci: sposoby łagodzenia