Przekąski na spacer: czyli co zabrać do jedzenia na spacer z dzieckiem

2013-08-19 13:26

Przekąski towrzyszą spacerom od zawsze. Szczególnie tym dłuższym. Dobrze dobrane przekąski na spacer sprawią, że podczas spaceru dzieciom ani dorosłym nie zabraknie energii. Jakie przekąski zabrać na spacer z dzieckiem?

przekaski na spacer
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Lepsze werandowanie czy spacer z noworodkiem? WIDEO
  2. Przekąski na spacer: niech dziecko sobie wybierze

Pożywne i smaczne przekąski przydadzą się na każdym spacerze, niezależnie od jego długości. Świeże powietrze w lesie, parku lub nad wodą wyostrza apetyt. Uczucie małego głodu podczas spaceru możemy z powodzeniem wykorzystać do tego, by nasz niejadek popróbował nowych smaków. Pamiętajmy, że uwielbiane przez dzieci słodycze nie dostarczą dziecku pożywnych składników i mogą nadmiernie pobudzić albo uśpić dziecko. Jeżeli nie chcemy całkowicie rezygnować ze słodyczy, powinniśmy zostawić je na deser i podać pod koniec spaceru.

Lepsze werandowanie czy spacer z noworodkiem? WIDEO

Kiedy wyjść na pierwszy spacer z noworodkiem?

Przekąski na spacer: niech dziecko sobie wybierze

Warto zadbać o urozmaicenie i umożliwić dziecku wybór. Zadbajmy też o to by jedzenie nie było jedyną oczekiwaną przez dziecko przyjemnością ze spaceru a tylko smacznym dopełnieniem czasu spędzanego na świeżym powietrzu. Możliwości, z których możemy skorzystać wybierając własny zestaw przekąsek na spacer z dzieckiem jest wiele, oto kilka propozycji:•    Warzywa i owoce: odpowiednio przygotowane zaspokoją apetyt i jednocześnie dostarczą organizmowi niezbędnych składniki odżywczych. Decydując się na owoce, możemy wybrać te sezonowe lub całoroczne. Warzywa typu marchew, papryka, ogórek sprawdzą się jako kolorowe przekąski do chrupania. •    Orzechy, pestki, nasiona, suszone owoce: nadają się dla starszych dzieci i stanowią zdrową alternatywę dla chipsów i gotowych chrupek. Możemy je dodatkowo wymieszać z musli i w takiej postaci suchej przekąski zabrać na spacer.•    Kanapki: ze świeżym pieczywem i dużą ilością dodatków, najlepiej sprawdzą się na dłuższym spacerze i podczas większego głodu.•    Gotowe produkty dostępne w sklepach: wybór  przekąsek jest duży: sucharki, wafelki ryżowe, listki zbożowe, paluszki, krakersy itp.•    Gotowe dania oraz serki i desery nabiałowe: niepolecane w upalne dni z uwagi na konieczność przechowywania w niskiej temperaturze, dodatkowo musimy pamiętać o zabraniu z domu łyżeczki i mieć po drodze miejsce, w którym będziemy mogli nakarmić dziecko.Przekąski na spacer powinny być dobrane głównie pod kątem wieku dziecka oraz właściwie przygotowane i zapakowane z uwzględnieniem aury panującej na dworze. Świetnie sprawdzą się do tego specjalne pudełka i pojemniczki spożywcze różnej wielkości, a także mniejsze słoiczki np. po gotowych daniach dla niemowląt. Owoce i warzywa powinny być umyte przed podaniem i w razie konieczności obrane i pokrojone. W zachowaniu higieny pomogą chusteczki nawilżane które odświeżą ręce przed i po jedzeniu.