Jak wybrać UBRANIE do karmienia piersią?

2019-07-02 12:44

Karmienie piersią może trwać rok lub dłużej, warto więc na ten czas sprawić sobie kilka ładnych, a przede wszystkim funkcjonalnych ciuszków. Dzięki ubraniom dla karmiących będziesz wygodnie i dyskretnie karmić wszędzie, gdzie tylko zechcesz.

jak wybrac ubranie do karmienia piersia
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Jak wybrać UBRANIE do karmienia piersią?

Współczesne matki nie chcą wciąż siedzieć w domu. I bardzo dobrze! Jednak wychodząc na zewnątrz, trzeba liczyć się z tym, że dziecko może zgłodnieć i trzeba będzie je nakarmić w miejscu publicznym. A to może spowodować spory dyskomfort, jeśli nie będziesz miała na sobie odpowiedniego stroju. W domowym zaciszu możesz karmić w samej bieliźnie czy w luźnym T-shircie podciągając go do góry, ale na ławce w parku czy tym bardziej w restauracji nie jest to dobre rozwiązanie, bo zarówno ty, jak i osoby oglądające twój nagi brzuch czy piersi będą czuły się skrępowane. Warto więc sprawić sobie kilka takich strojów, które umożliwią karmienie dziecka w sposób dyskretny i z zachowaniem twojej intymności. W ubraniu do karmienia najważniejsza jest funkcjonalność, ale nie musisz jej wybierać kosztem atrakcyjnego, modnego wyglądu. Jedno z drugim można połączyć, czego dowodem są właśnie nasze propozycje ubrań dla karmiących.

Czytaj: Karmienie piersią: 18 cennych informacji o karmieniu piersią

Na co zwracać uwagę przy wyborze ubrań do karmienia?

Oglądając bluzki, sukienki i tuniki do karmienia, zwracaj uwagę przede wszystkim na dwie cechy: czy umożliwiają szybkie i łatwe dostanie się do piersi oraz ile nagiego ciała będzie widać podczas karmienia. Obecnie wybór specjalnej odzieży dla mam karmiących jest spory (oferują je zwykle firmy produkujące ubrania ciążowe). Często są to dobrze przemyślane i starannie zaprojektowane konstrukcje, więc nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem modelu, który będzie najlepszy dla ciebie. Ubranie takie koniecznie powinnaś przymierzyć przed zakupem i sprawdzić, jak się sprawuje w praktyce. Podczas przymierzania musisz wyobrazić sobie, jak to będzie z dzieckiem przy piersi, czy np. odpięty (podwinięty, zwisający itp.) fragment ubrania nie będzie opadał na twarz maluszka. Raczej odradzamy zabieranie dziecka do sklepu, bo może być to dla niego męczące, poza tym personel może nie zgodzić się na to, abyś mierzyła ubranie podczas rzeczywistego karmienia – w obawie przed zabrudzeniem go pokarmem. Materiał powinien być przewiewny, szukaj więc ubrań z dużą zawartością bawełny, bambusa, lnu lub jedwabiu. Dodatkowym atutem jest tkanina z certyfikatem bezpieczeństwa Oeko-Tex® Standard 100.

miesięcznik "M jak mama"