KARMIENIE PIERSIĄ: gwiazdy o presji społeczeństwa, dotyczącej karmienia piersią [FILM]

2014-09-16 13:07

Młode matki mogą czuć presję, by karmić piersią. W mediach nie brakuje bowiem kampanii społecznych, które nieraz wywierają tę presję. Co na to gwiazdy? Kamila Szczawińska i Izabella Łukomska-Pyżalska o "terrorze laktacyjnym".

KARMIENIE PIERSIĄ: gwiazdy o presji społeczeństwa, dotyczącej karmienia piersią [FILM]
Autor: x-news Kamila Szczawińska i Izabella Łukomska-Pyżalska o karmieniu piersią w "Dzień dobry TVN"

"Karm swoje dziecko piersią, zamiast odwracać się do niego plecami" to najnowsza kampania w Meksyku, której celem jest zachęcenie młodych matek do karmienia piersią. Nie da się ukryć, że obecnie w mediach można zaobserwować wywieranie presji na matkach, by te karmiły piersią. Same gwiazdy chętnie przyłączają się do takich akcji i kampanii, a także same publikują zdjęcia zrobione podczas karmienia piersią.

Olivia Wilde KARMI PIERSIĄ w restauracji. Aktorka zdecydowała się na odważną sesję zdjęciową [FILM] >>

W studiu "Dzień dobry TVN" zwrócono uwagę, że wszystkie te kampanie zaczynają przypominać terror laktacyjny. Co na to gwiazdy? Kamila Szczawińska i Izabella Łukomska-Pyżalska podzieliły się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.

Karmienie piersią to przymus?

Izabella Łukomska-Pyżalska jest mamą 5 dzieci i nie uważa, by karmienie piersią było najważniejsze.

- Najważniejsza jest miłość matki do dziecka i to, żeby to dziecko było chciane i kochane. A to, czy matka może karmić piersią czy nie może, i ile czasu karmi piersią, to jest to dla mnie sprawą drugorzędną - powiedziała Izabella Łukomska-Pyżalska, która karmiła swoje dzieci piersią do 3. miesiąca.

KARMIENIE PIERSIĄ W MIEJSCACH PUBLICZNYCH: matki walczą o prawo do karmienia piersią w restauracji [FILM] >>

Kamila Szczawińska karmiła piersią 2 swoich dzieci do 9. miesiąca. Dla niej była to duża przyjemność i wygoda.

- Uważam, że terror jest zbyt dużą przesadą, ponieważ np. są kobiety, które mają depresją lub też brały leki na depresję i niekoniecznie chcą o tym mówić całemu światu i nie mogą karmić. W momencie kiedy ona nie przyzna się, że miała tę depresję i nie tłumaczy się z tego, wówczas jest już oceniana jako gorsza matka. Myślę, że to jest tak indywidualna i delikatna sprawa, nikt nie ma prawa w to ingerować - powiedziała Kamila Szczawińska.

Dzień Dobry TVN/x-news