KARMIENIE PIERSIĄ W MIEJSCACH PUBLICZNYCH: matki walczą o prawo do karmienia piersią w restauracji [FILM]

2014-08-19 12:18

Matki walczą o prawo do karmienia piersią w miejscach publicznych. Kobiety zorganizowały protest w jednej z amerykańskich restauracji, z której karmiąca matka została wyproszona przez obsługę.

Publiczne karmienie piersią wciąż budzi spore emocje i wywołuje kontrowersje. Matki karmiące nieustannie walczą o możliwość karmienia swoich pociech w centrach handlowych czy resturacjach. Od dłuższego już czasu trwa medialna dyskusja na ten temat, do której z chęcią przyłączają się znane gwiazdy, publikując w sieci zdjęcia, na których widać jak karmią swoje dzieci piersią. Do akcji włączyły się już Pink, Gisele czy Natalia Vodianova.

Z kolei Olivia Wilde, gwiazda serialu "Dr House", wystąpiła w profesjonalnej sesji zdjęciowej  dla magazynu "Glamour", w której chciała przekonać społeczeństwo, że karmienie piersią jest naturalną czynnością. Na zdjęciach gwiazda karmi synka piersią w restauracji.

Olivia Wilde KARMI PIERSIĄ w restauracji. Aktorka zdecydowała się na odważną sesję zdjęciową [FILM] >>

Karmienie piersią w miejscach publicznych powodem do wstydu?

Okazuje się, że temat jest niezwykle aktualny, ale problem nie do końca został rozwiązany. Otóż niedawno w jednej z restauracji w Portland karmiąca matka została wyproszona przez obsługę. To oburzyło inne matki, które zorganizowały akcję protestacyjną w restauracji i zaczęły karmić piersią swoje dzieci.

- To nie jest coś, czego musimy się wstydzić. To coś, do czego mamy prawo. Jest to najlepsze dla naszych dzieci - powiedziała Jennifer McDonnell, organizatorka akcji.

Czy takie akcje przekonają społeczeństwo do publicznego karmienia piersią?

CNN Newsource/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza