Co robić, żeby dziecko się NIE PRZEZIĘBIŁO? [5 PORAD]

2014-04-14 18:15

Każdej mamie zależy, żeby jej dziecko nie chorowało. Okazuje się jednak, że same mogą nieświadomie popełniać błędy, przez które ich dzieci się przeziębiają. Zobaczcie, czego nie powinny robić młode mamy!

Spis treści

  1. 1. Nie przegrzewaj dziecka
  2. 2. Nie rób sauny z pokoju
  3. 3. Spaceruj w zimę
  4. 4. Zadbaj o zdrową dietę
  5. 5. I o długi sen

Małe dzieci, które leżą w wózeczku, szybciej łapią różne infekcje. Mamom zależy, aby zminimalizować ryzyko przeziębienia do zera i dlatego... często popełniają błędy, które do tych przeziębień prowadzą. Przeczytajcie nasz poradnik, a dowiecie się, czego nie powinno się robić!

1. Nie przegrzewaj dziecka

Mamy bardzo boją się zimna. Obawiając się, że dziecko zachoruje, zakładają mu kolejne warstwy ubrań. Tymczasem efekt jest odwrotny - małe dziecko nie wykonuje samodzielnych ruchów, leży w wózeczku i ulega przegrzaniu. Wystarczy, że zmienią się warunki atmoferyczne albo że ktoś otworzy okno i przeziębienie gotowe. Starajcie się więc unikać przegrzewania dzieci i dobierajcie liczbę warstw ubrań do faktycznego stanu pogody. Oczywiście, możecie mieć pod ręką w wózeczku sweterek na zapas.

2. Nie rób sauny z pokoju

Ten punkt powiązany jest z poprzednim. Tak jak mamy mają tendencje do przegrzewania dzieci, tak twierdzą, że w pokoju dziecka powinna panować wysoka temperatura. Pokoik dziecinny to nie sauna! W dusznym i gorącym pomieszczeniu nie tylko trudniej się oddycha, ale też szybciej namnażają się zarazki. Optymalna temperatura dla zdrowia i prawidłowego snu to 19-20 stopni.

3. Spaceruj w zimę

Deszcz, śnieg, mróz - w powszechnym mniemaniu to warunki, w czasie których nie powinno się spacerować z dziećmi. Tymczasem to mit, bowiem dziecko trzymane w domu częściej choruje niż takie, które spędza czas na świeżym powietrzu. W czasie spaceru rozszerzają się naczynia krwionośne i wzmacnia się system obronny organizmu. Spacerujcie z dziećmi jak najwięcej! Oczywiście, ubierając je stosownie do pogody.

4. Zadbaj o zdrową dietę

Brak witamin to jedna z najczęstszych przyczyn przeziębień. Zła dieta osłabia układ odpornościowy dziecka i może doprowadzić do niedoborów, a w przyszłości do różnych schorzeń. Zadbaj, żeby dziecko jadło zróżnicowane produkty, przede wszystkim te, mające dużo witaminy C i kwasów Omega-3 (ryby).

5. I o długi sen

Nasze babcie uważały, że sen to najlepsze lekarstwo i miały rację. Regularny sen wzmacnia organizm i pozwala mu walczyć z wirusami. Jeśli będziesz kładła spać dziecko codziennie o tej samej porze i dbała, żeby długo spało, powinno rzadziej chorować.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza