Jak ubrać noworodka zimą?

2012-09-24 14:44

Jak ubrać noworodka, kiedy na zewnątrz zima i siarczysty mróz? Dzieci, które przyszły na świat zimą, mają utrudnione zadanie. Przed nimi najpierw werandowanie, a potem dopiero pierwszy spacer. Wcześniej trzeba się zastanowić, jak ubrać dziecko na powrót ze szpitala - tej podróży nie da się uniknąć.

jak ubrac noworodka
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Jak ubrać noworodka zimą?
  2. Ubieranie noworodka - jak sprawdzić czy jest mu ciepło?

Ubieraj noworodka zimą tak jak siebie, a do tego tylko jedna dodatkowa warstwa i kocyk. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek.

Jak ubrać noworodka zimą?

Noworodek musi być ubrany ciepło, to oczywiste. Jednak ubierając zbyt ciepło i tym samym przegrzewając dziecko, możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Przykładowy zestaw ubrania noworodka- body z długim rękawem - jest lepsze od kaftanika, bo jest "stale wkasane" (jako bielizna)- śpioszki (zakrywające stópki)- sweter/bluza i spodenki lub jednoczęściowy pajacyk- kombinezon - jeśli nie ma zakrytych stóp, potrzebne będą jeszcze dodatkowe skarpetki- gdy jest wyjątkowo zimno - dodatkowy kocyk- czapka i rękawiczki, to absolutny standard. Kaptur już nie. Idealnym rozwiązaniem jest kombinezon z doczepionymi rękawiczkami.

To zestaw na sytuację, kiedy sami zakładamy: podkoszulek, bluzkę i kurtkę, czyli klasyczny zestaw jesienno-zimowy.

Czytaj też: Ekologiczna wyprawka dla noworodka - co powinno się w niej znaleźć?

Ubieranie noworodka - jak sprawdzić czy jest mu ciepło?

Najważniejsze jednak są indywidualne wymagania dziecka. Niektóre dzieci ciągle marzną, innym jest za gorąco. Jeśli chcemy sprawdzić, czy dziecko jest dobrze ubrane, dotknijmy jego karku ciepłą ręką. Jeśli jest spocony, zrezygnujmy z jednej warstwy stroju. Jeśli chłodny, przyda się dodatkowy kocyk.