Niemowlę i KLIMATYZACJA. Czy małe dziecko może przebywać w klimatyzowanym wnętrzu?

2014-06-09 13:08

Czy niemowlę może przebywać w klimatyzowanym wnętrzu? Jak stosować klimatyzację, by nie zaszkodziła małemu dziecku?

Klimatyzacja
Autor: thinkstockphotos.com Zemstą za nierozsądne używanie klimatyzacji bywa katar, czasem poważniejsza infekcja - taka jak choćby bolesne dla dziecka zapalenie ucha.

Klimatyzacja to jeden z tych wynalazków, które pomagają nam jakoś funkcjonować, gdy upał na dworze bez trudu topi asfalt. Chłód, jaki daje jej stosowanie, przynosi natychmiastową ulgę. Pytanie tylko – czy wolno używać klimatyzacji przy małym dziecku? Tak, bo alternatywą jest przegrzanie malca, mogące doprowadzić do udaru cieplnego.

Czytaj także: Plażowanie z DZIECKIEM. 5 zasad, których powinieneś PRZESTRZEGAĆ [KLIKNIJ!]

Ale uwaga - zemstą za nierozsądne używanie klimatyzacji przy małym dziecku bywa katar, czasem poważniejsza infekcja, taka jak choćby bolesne zapalenie ucha. W artykule, jaki znajdziecie w lipcowym numerze M jak Mama, przedstawiamy zasady, których warto przestrzegać, jeśli włączamy klimatyzację przy dziecku.

Dowiecie się z niego między innymi, jak prawidłowo stosować klimatyzację w domu, a jak w aucie, co zrobić, jeśli klimatyzacja jest w hotelu, jak postępować w klimatyzowanym wnętrzu centrum handlowego. Wyjaśniamy, jak ubrać malucha, jeśli zamierzamy spędzać z nim czas w klimatyzowanym pomieszczeniu. Podpowiadamy również, co zrobić, jeśli dziecko przeziębi się z powodu klimatyzacji.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza