ULGA na DZIECI będzie WYŻSZA. Sprawdź o ile [wykaz ulg dla rodzin]

2014-10-24 10:09

Sejm przyjął nowelizację ustawy o zwiększeniu ulg na dzieci. Wyższe ulgi będą dotyczyły osób o niskich dochodach oraz rodzin wielodzietnych. O ile się zwiększą?

Ulga na dzieci
Autor: thinkstockphotos.com Większa ulga na dzieci to dobra wiadomość przede wszystkim dla rodzin wielodzietnych.

Spis treści

  1. Ulga na dzieci: rodziny wielodzietne mogą odetchnąć z... ulgą
  2. Ulga na dzieci: ile można odliczyć w rozliczeniu PIT?
  3. Ulga na dzieci a PIT 2014

Z pełnej ulgi na dzieci dotychczas mogły skorzystać osoby, które wykazywały w rozliczeniu PIT odpowiedni dochód i płaciły wysokie podatek. Teraz się to zmieni - pełna ulga na dzieci będzie przysługiwała również tym, którzy nie zarabiają wiele.

Po przyjęciu nowelizacji ustawy o zmianach w PIT, Urząd Skarbowy będzie wypłacał rodzinom różnicę pomiędzy przysługującą ulgą a kwotą, którą odliczyły w zeznaniu podatkowym. Co ważne, z ulgi na dzieci będą mogli korzystać również opiekunowie prawni i rodzice zastępczy.

>> Ile kosztuje utrzymanie dziecka? >>

Ulga na dzieci: rodziny wielodzietne mogą odetchnąć z... ulgą

Na nowelizacji ustawy najwięcej skorzystają rodziny wielodzietne. Ulga na trzecie dziecko będzie wynosiła teraz 2000,04 zł (wcześniej 1668 zł), a na czwarte i kolejne 2700 zł (wcześniej 2224 zł).

>> Karta Dużej Rodziny: gdzie możesz z niej skorzystać? >>

Ulga na dzieci: ile można odliczyć w rozliczeniu PIT?

Od tej pory rodzina z jednym dzieckiem będzie mogła odliczyć maksymalnie 1112,04 zł, z dwójką 2224,08 zł, a z trójką 4224,12 zł. Rodzinom z czwórką dzieci będzie przysługiwała ulga prorodzinna w wysokości 6924,12 zł, a z piątką - 9624,12 zł.

Ulga na dzieci a PIT 2014

Ze zmian przyjętych w nowelizacji ustawy będzie można skorzystać od 1 stycznia 2015 roku. To oznacza, że składając deklarację PIT za 2014 rok, można odliczyć wyższą ulgę na dzieci.

Zmiany będą kosztowały w 2015 roku budżet państwa 1,1 mld złotych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza