„Zrobiłaś z Mikołaja wstrętnego dziada”. Po tym inaczej spojrzycie na kalendarze adwentowe

2023-11-20 14:54

W świątecznym odcinku "Królowych Matek", redaktorki M jak mama zabierają się za robienie kalendarzy adwentowych. Znajdziecie tu mnóstwo pomysłów na niedrogie prezenciki i na zadania adwentowe dla całej rodziny. Będzie też wesoło i z masą anegdotek. "Dziadek pakował w papierek po cukierku ogórka kwaszonego" - wspomina Aneta. Obejrzyjcie koniecznie!

Pomysły na kalendarz adwentowy dla dziecka – Królowe Matki odc. 3

Kalendarz adwentowy za mniej niż 100 zł

Ten odcinek to kopalnia inspiracji. Redaktorki M jak mama, Aneta Żuchowska i Natalia Kosznik przygotowały wiele pomysłów na świąteczne zadania adwentowe łączące całą rodzinę. Oprócz nich, w kalendarzach, które proponują, będą też prezenciki, w tym głównie takie, które zajmą dziecko na dłużej, by rodzic mógł w spokoju przygotowywać święta. Przyjemne dla dziecka, połączy się dzięki temu z pożytecznym dla rodzica. 

Wszystkie pomysły pochodzą z niedrogich sklepów dyskontowych jak Pepco, Action czy Tedi, dzięki czemu przygotowanie samodzielnie robionego kalendarza wyniesie was mniej niż 100 zł i to już z opakowaniami. Jest to więc także tańsza opcja na podarowanie dziecku kalendarza. 

Pomysły na kalendarze adwentowe dla zabieganych rodziców

Wiedząc jednak, jak bardzo zabiegani bywają rodzice, prowadzące przygotowały też kilka opcji, które nie będą aż tak angażujące czas. W 3. odcinku "Królowych Matek" znajdziecie kilka pomysłów na kalendarze adwentowe "last minute" np. zrobione z podzielonego na 24 części zestawu klocków czy puzzli.

Dla tych, którzy i na to nie znajdą w tym roku czasu będzie kilka ciekawych propozycji całkowicie gotowych kalendarzy adwentowych. Są takie z zabawkami, biżuterią, czy też z pierniczkami, które wyglądają jak małe arcydzieła cukiernictwa. 

W odcinku będą też anegdotki z domów redaktorek M jak mama. Dowiecie się dlaczego syn jednej z prowadzących znalazł w kalendarzu nadgryziony cukierek i jaką "rodzicielską ściemę" przygotować na 6. grudnia, by święta były jeszcze bardziej magiczne.