Numerologia – czym jest horoskop numeryczny i jak wyliczyć swoją numerologię?

2018-10-16 16:16

Liczby towarzyszą nam przez całe życie. Numerologia pozwala nam poznać nasze słabe i mocne strony. Horoskop numerologiczny pozwala nam także wyliczyć co czeka nas w najbliższej przyszłości. Zobacz, jak obliczyć swoją numerologię. Wystarczy data urodzenia.

Numerologia
Autor: thinkstockphotos.com

Numerologia to tak naprawdę dziedzina wróżbiarstwa. Nie jest to jednak tylko „wróżenie z fusów”, bo za liczbami stoją pewne stałe prawdy. Liczby tworzą cały nas świat, towarzyszą nam niemal codziennie, wyznaczają nasz rytm dnia, określają przełomowe momenty w naszym życiu.

Niektórym liczbom przypisujemy symboliczne znaczenie. Tak też jest z numerologią. Poznając swoją liczbę numerologiczną, dowiadujemy się więcej na temat naszego charakteru, relacji, w jakie jesteśmy w stanie wchodzić w życiu. Numerologia pomaga także określić co czeka nas w najbliższej przyszłości.

Jak obliczyć liczbę numerologiczną?

Wbrew pozorom, obliczenie liczby numerologicznej nie jest trudnym zadaniem i nie potrzeba do tego astrologa. Wystarczy znać swoją datę urodzenia, a następnie zsumować wszystkie cyfry np. jeśli data urodzenia to: 5.04.1983 r., wówczas należy wykonać następujące obliczenie: 5+4+1+9+8+3 = 30, następnie w liczbie wynikowej dodajemy do siebie cyfry 3+0=3 w ten sposób otrzymujemy naszą liczbę numerologiczną, która wynosi 3.

Uwaga! Istnieją tzw. liczby mistrzowskie: 11, 22, 33, 44, 55, 66. Jeśli po zsumowaniu cyfr z daty urodzenia otrzymamy taki właśnie wynik, nie musimy już dodawać tych cyfr do siebie!

Liczby mistrzowskie to szczególne liczby w numerologii. Ludzie o takiej numerologii to wybitne osobowości, osoby o szczególnych cechach i wyjątkowo obdarzeni przez los.

A jaki charakter i predyspozycje mają osoby z innymi liczbami numerologicznymi? Zobacz, jakimi cechami charakteryzują się numerologiczne 7, 8 czy 9 i inne.

Czytaj:

Horoskop urodzeniowy dziecka i rodziców

Astrologia - charakter dziecka jest zapisany w gwiazdach

Numerologia – znaczenie liczb w horoskopie numerologicznym

Numerologia 1 - jaka jest numerologiczna 1

Dla wielu ta cyfra jest najbardziej pożądana w numerologii. Osoby z numerologią 1 to osoby bardzo aktywne, kreatywne we wszystkich dziedzinach życiowych – zawodowych i osobistych. Jeśli dodamy do tego pewność siebie, można pokusić się o stwierdzenie, że "jedynki" to prawdziwe królowe życia! Ciągle są w ruchu, nie znoszą rutyny, kochają zmiany! Niestety ta cecha sprawia także, że bardzo często ich działaniom towarzyszy słomiany zapał.

Numerologiczne 1 uwielbiają podejmowanie wszelkiego rodzaju ryzyka. Dlatego też szybko zmieniają swoje zamiary i plany życiowe. "Jedynki" lubią życie na krawędzi, przy jednoczesnym zamiłowaniu do wygody i komfortu życia. Wiele osób zazdrości im ich podejścia do życia. Niesłusznie, bo pozory często mogą mylić. Życiowa postawa "jedynek" nie zawsze się sprawdza np. w życiu zawodowym, gdzie zwykle wymagana jest konsekwencja.

Numerologia 2 - co warto wiedzieć o numerologicznej 2?

Numerologiczne 2 to osoby niezwykle wrażliwe i skromne. Nie lubią zamieszania wokół siebie. Mają bardzo wrażliwą i delikatną duszę. Przez to, że potrafią złapać dystans do wielu spraw – są idealnymi obserwatorami życia. Mówi się, że wykazują się doskonałą intuicją.

Jak nikt inny, numerologiczna 2 potrafi wysłuchać innego człowieka, poradzić coś szczerze i pomóc. Są doskonałymi przyjaciółmi. "Dwójka" bardzo dobrze sprawdza się w zawodach, w których wymagany jest altruizm i wrażliwość na potrzeby innych – jak np. lekarz, czy ksiądz. Delikatna osobowość pomaga dodatkowo numerologicznym 2 spełniać się w ich życiowej roli.

Numerologia 3 - jakimi osobami są numerologiczne 3?

To ludzie bardzo ceniący sobie towarzystwo innych. Są lubiani, ze wzajemnością. To takie osoby „do rany przyłóż”. Mimo że są bardzo wygadane, potrafią także wysłuchać innych i udzielić naprawdę rozsądnej porady.

Numerologiczne 3 są także osobami bardzo kreatywnymi i lubią zmiany w życiu. Stagnacja podcina im skrzydła i sprawia, że tracą swój zapał. Zbyt długie życie w takim stanie może zakończyć się nawet depresją!

Numerologiczne 3 mają bardzo bogatą wyobraźnię i potrafią doskonale korzystać z tego w życiu. Zdarza się, że postępują bardzo impulsywnie, a potem tego żałują. To jednak nie jest cechą dominującą trójek, więc spokojnie - nie ma się o co martwić!

Czytaj:

Imię dla dziecka a znak zodiaku

Numerologia 4 - "czwórki" doskonale radzą sobie w życiu

Numerologiczne 4 mają bardzo stonowaną osobowość. To osoby raczej skryte, a nawet zamknięte w sobie. Mają ogromny dystans do życia, niejako stoją zawsze z boku. Są bardzo ostrożne w podejmowaniu decyzji życiowych – zarówno osobistych, jak i zawodowych. Raczej na chłodno, bez zbędnych emocji, podchodzą do życia.

Powierzone zadania wykonują sumiennie, natomiast przez swoje podejście do życia, raczej nie zrobią zawrotnej kariery. To jednak im nie przeszkadza. "Czwórki" ponad wszystko cenią sobie spokój, stabilizację, anonimowość w społeczeństwie. Wolą więc być szeregowym pracownikiem niż obejmować kierownicze stanowiska.

Numerologia 5 - cechy numerologicznej 5

Dzięki swojemu urokowi osobistemu, potrafią zjednać sobie tłumy! Mówi się, że numerologiczna 5 to prawdziwa dusza towarzystwa i przodownik wszelkiej aktywności. Kocha podróżować, zwiedzać, poznawać nowe miejsce i ludzi, szczególnie z innej kultury. Zawsze znajdzie na to czas i pieniądze. Nic nie jest jej w stanie powstrzymać. Niestety ciekawska natura "piątek" potrafi też narobić im prawdziwych problemów.

Numerologiczne 5 są w stanie wiele zrobić, by tylko podnieść sobie adrenalinę, dosłownie wszystko! Konsekwencje takiego zachowania mogą być jednak nieciekawe… Niepokorna natura "piątek" może sprawić, że zwyczajnie będą często sprowadzać na siebie kłopoty. Zawsze trzeba być ostrożnym i mieć umiar we wszystkim!

Numerologia 6 - bo rodzinna jest najważniejsza!

Osoby z numerologiczną 6 bardzo cenią sobie wartości rodzinne. Stawiają je zawsze na pierwszym miejscu. To dlatego, że to właśnie bliscy napędzają ich do działania i dają energię potrzebną do życia. Zamiłowanie do tego co rodzinne, domowe, bliskie sprawia, że szóstki to osoby, które uwielbiają pomagać innym.

Realizują się w pomocy bliźniemu. To daje im siłę napędową i chęci do życia. Swój altruizm przenoszą także na grunt zawodowy. Dlatego też numerologiczna trójka doskonale sprawdzi się w zawodzie nauczyciela, czy psychologa.

Numerologia 7 - cechy numerologicznej 7

Perfekcjonizm to numerologicznej 7 drugie imię. Stara się go osiągnąć w każdej dziedzinie życia i na każdym polu: życiowym, zawodowym i osobistym. Kiedy widzisz osobę, która np. dba o swój wygląd, pilnuje tego, co je i jest w tym niezwykle konsekwentna, możesz mieć stuprocentową pewność, że to właśnie "siódemka"!

Osoby takie nie są zwykle dobrze odbierane przez otoczenie. Uważane są za egocentryczne i myślące tylko o sobie, ale to nieprawda! Kiedy bliżej poznamy numerologiczna 7, przekonamy się, że jest to osoba bardzo życzliwa i chętna do pomocy. Jej zamiary i intencje są jak najbardziej szczere.

Numerologia 8 - "ósemki" to sumienne pracusie

Numerologiczne 8 to osoby bardzo sumienne. Wytrwale pracują na to, by osiągnąć swój cel. Są osobami bardzo cierpliwymi i nie spoczną, dopóki nie osiągną zamierzonego celu. Niestety ta cecha osobowości sprawia, że bardzo łatwo wpadają w pracoholizm. Kiedy tak się stanie, jedynym pocieszeniem może być to, że zawsze osiągają sukces.

Nawet w dziedzinach, w których teoretycznie nie mają predyspozycji, czy talentu. Do tego, numerologiczne 8 nie lubią marnować czasu - każda chwila jest u nich praktycznie wykorzystywana. W przypadku "ósemek", sprawdza się powiedzenie, że mrówcza praca popłaca!

Numerologia 9 - jak jest numerologiczna 9?

Cechą, która na pewno wyróżnia numerologiczne 9 jest to, że uwielbiają one ludzi! Kontakty z innymi są im potrzebne do życia jak powietrze. To w relacjach międzyludzkich odnajdują spełnienie. Są osobami bardzo tolerancyjnymi dla odmiennych poglądów i upodobań. Uwielbiają pomagać innym i wychodzi im to doskonale.

Numerologiczne 9 to osoby, które zwykle osiągają w życiu sukces, głównie na gruncie zawodowym. Wbrew pozorom, ich zamiłowanie do innych ludzi nie przesądza o powodzeniu w jego osobistych relacjach. Może się zdarzyć, że minie sporo czasu zanim znajdą przeznaczoną sobie drugą połówkę.

Numerologia – liczby mistrzowskie 11, 22, 33, 44, 55, 66

Liczby mistrzowskie, czyli 11, 22, 33, 44, 55, 66 mają szczególne miejsce w numerologii. Kiedy suma cyfr naszej daty urodzenia da wynik jednej z nich oznacza, że jesteśmy prawdziwymi życiowymi szczęściarzami!

Numerologia 11

To pierwsza liczba z numerologicznych mistrzowskich pozycji. Nie sposób o numerologicznych 11 wypowiadać się inaczej niż w samych superlatywach. To prawdziwi życiowi szczęściarze! Ale nie zawdzięczają tego fartowi życiowemu, czy Opatrzności. Po prostu – sukces jest im pisany. W końcu nie może być inaczej, kiedy jest się osobą błyskotliwą, pełną uroku osobistego, ma się bystry i zawsze otwarty umysł.

Dodatkowo posiadają cechę, która jest bardzo ceniona przez otoczenie – skromność. To wszystko sprawia, że szczęście jest im zwyczajnie pisane i zawsze cało wyjdą z wszelkich życiowych opresji.

Numerologia 22

Potencjał jest w nich ogromny. Niestety, w przeciwieństwie do "jedenastek", los nie jest dla nich tak łaskawy. Predyspozycje do tego, by osiągnąć sukces mają ogromne, niestety to od nich ostatecznie zależy jak czy je wykorzystają. Nic nie dzieje się samoczynnie, jak u numerologicznych 11.

Tu wymaga jest większa praca nad sobą. W związku z tym, numerologiczne 22 niestety są osobami bardzo łatwo podatnymi na depresje, czy załamanie nerwowe. Jeden nieprawidłowy ruch z ich strony, może przewrócić ich życie do góry nogami.

Numerologia 33

Nikt tak jak 33 nie radzi sobie z konsekwencjami złych emocji. Zawdzięczają to na pewno temu, że są osobami bardzo wyciszonymi o łagodnym usposobieniu – potrafią wszystko przyjąć „na klatę” i robią to z klasą! Uwielbiają spokój, harmonię, cenią sobie bardzo wartości rodzinne i ciepło domowego ogniska.

Bardzo sumiennie i z zaangażowaniem podchodzą do powierzonych im zadań i dzięki temu zwykle doskonale się z nich wywiązują.

Horoskop szkolny na rok 2018/2019 - WIDEO

Numerologia 44

Co tu dużo mówić – sukces jest im pisany! Numerologiczne 44 to prawdziwi królowie życia. Czerpią z niego garściami wszystko co najlepsze! Dzięki przypisanemu im szczęściu, odnoszą w życiu sukcesy.

Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Garściami odbierają od losu to, czym ten chętnie i z niezwykłą lekkością ich obdarza. Pewność siebie i charyzma, która jest cechą numerologicznych 44 tylko dodaje im skrzydeł i sprawia, że mkną przez życie z uśmiechem na twarzy i wiatrem we włosach.

Numerologia 55

Choć nie jest im pisany tak spektakularny sukces, nie mogą narzekać na brak powodzenia w życiu. W przypadku numerologicznej 55, wszystko jest w jej życiu wyważone i precyzyjnie określone. Niezależność to jest to, co cenią sobie najbardziej na świecie. I tu nie ma o czym dyskutować.

Czyste zasady gry, którymi starają się w życiu kierować, dają im życiową wolność i siłę napędową do dalszych działań. Są osobami bardzo pracowitymi i wiedzą, że nie ma w życiu nic za darmo - wszystko musi zostać uczciwie zdobyte. Brzydzą się wszelkimi przekrętami i nieczystymi zagraniami.

Numerologia 66

To artystyczna dusza. Rozwój jest najważniejszą sprawą w życiu. Nic nie może tego hamować, bo wtedy 66 robi się bardzo nerwowa. Ma pretensję do całego świata. Jeśli jednak wszystko idzie po jej myśli, numerologiczna 66 jest potulna jak baranek.

Uwielbia ludzi i relacje i pielęgnuje relacje. Jest osobą bardzo wyrozumiałą, dlatego też wszyscy chcą z nią współpracować. Zaraża swoją energią i chęcią do samorozwoju. Numerologiczna 66 to doskonały towarzysz podróży i kompan do wspólnych przygód.

QUIZ Te najtrudniejsze polskie wyrazy zna niewielu. A Ty?

Pytanie 1 z 10
Czym jest indyferentyzm?