Znak zodiaku Koziorożec. Charakterystyka znaku zodiaku

2021-11-23 13:24

Zodiakalny Koziorożec jest realistą, który nigdy nie buja w obłokach, zasadniczym w swoich poglądach i dość powściągliwym w okazywaniu uczuć. Jaka jest charakterystyka znaku zodiaku Koziorożec?

Koziorożec
Autor: Getty images

Spis treści:

  1. Od kiedy znak zodiaku Koziorożec
  2. Charakterystyka znaku zodiaku 
  3. Cechy charakteru Koziorożca
  4. Koziorożec w pracy
  5. Kompetencje społeczne Koziorożca
  6. Dziecko Koziorożec
  7. Kobieta Koziorożec
  8. Mężczyzna Koziorożec
  9. Kamienie dla zodiakalnych Koziorożców

Od kiedy znak zodiaku Koziorożec

Osoby spod znaku zodiaku Koziorożec urodziły się pomiędzy 22 grudnia a 19 stycznia.

Charakterystyka znaku zodiaku 

Urodzony pod znakiem, którego żywiołem jest ziemia, Koziorożec twardo po niej stąpa. Opiekuńcza planeta Saturn, sprawia, że osoby spod tego znaku to perfekcyjni tytani pracy, którzy bywają bezwzględnie wymagający, wręcz apodyktyczni w stosunku do innych, ale również krytyczni wobec siebie. Jak te cechy i wady wpływają na życie Koziorożca?

Znak zodiaku a charakter dziecka - Koziorożec

Cechy charakteru Koziorożca

Koziorożec jest zawsze dobrze zorganizowany, wie, czego chce i potrafi to osiągnąć, nie tracąc czasu na jakiekolwiek wątpliwości. Nie lubi improwizowania, podejmowania decyzji na ostatnią chwilę. Kiedy spotyka go coś niespodzianego, reaguje na początku wręcz paraliżem. Przecież wcale tego nie przewidział!

Woli być na wszystko przygotowany, zazwyczaj zresztą na najgorsze. Ciągle się czymś przejmuje i na wszelki wypadek zabezpiecza: przed chorobą, utratą pracy.

Rzadko ulega zachciankom, jest na to zbyt poważny. Na zabawę pozwala sobie jedynie wtedy, kiedy uzna, że na to zasłużył, np. dobrą pracą. Co nie znaczy, że jest ponurakiem czy też sztywniakiem, za jakiego wielu go uważa.

Pod maską kryje się osoba miła, uczynna i uprzejma. Tylko po prostu nie będąca typem wodzireja. Koziorożec od imprez w dużym towarzystwie woli bardziej kameralne formy rozrywki.

Czytaj: Znak zodiaku Baran. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Byk. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Bliźnięta. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Rak. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Lew. Charakterystyka znaku zodiaku

Koziorożec w pracy

Odporność fizyczna i wytrzymałość psychiczna sprawiają, że Koziorożec dużo czasu może poświęcać na pracę. Jest dość konserwatywny i nie lubi zmian, więc nie zdaje egzaminu na stanowiskach wymagających pomysłowości.

Za to nadrabia pracowitością, wytrwałością i obowiązkowością. Koziorożce ceni się też ze względu na zdolności organizacyjne i… rzadkie korzystanie z urlopów oraz zwolnień lekarskich.

Samodyscyplina sprawia, że nigdy się nie spóźniają, nie zawalają terminów. Są wymagający nie tylko wobec innych, ale przede wszystkim wobec siebie. A nawet więcej – Koziorożec bywa ciągle z siebie niezadowolony, wydaje mu się, że mógłby lepiej, więcej, bardziej. Niechętnie korzysta z pomocy innych, wierzy tylko we własne siły.

Koziorożce realizują się w różnych dziedzinach, nawet tych artystycznych, chociaż wydawałoby się, że są pozbawieni odpowiedniej wrażliwości. Pod znakiem Koziorożca urodzili się między innymi: Elvis Presley, Joanna D`Arc, Paul Cezanne, Stanisław Wyspiański, Martin Luther King, Isaac Newton, Marlena Dietrich.

Kompetencje społeczne Koziorożca

Być może pod wpływem zimnego Saturna Koziorożec sprawia wrażenie osoby zdystansowanej, wręcz oschłej, ale to tylko pozory. Po prostu jest bardzo ostrożny w nawiązywaniu kontaktów. I trudno mu jest okazywać uczucia. Tak naprawdę jest wiernym i lojalnym przyjacielem, a w miłości ulega romantycznym porywom.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna spod tego znaku są w związkach partnerami dojrzałymi i odpowiedzialnymi. Rozumieją, że wszystkie relacje przeżywają wzloty i upadki, więc przy pierwszych problemach nie wycofują się, uważają, że wszystko można wyjaśnić. Rzadko też decydują się na rozwód.

Swoje uczucia Koziorożec okazuje bliskim, dbając o nich, wspierając swoją drugą połowę, zapewniając dzieciom lepszą przyszłość. Jednym słowem stara się zapewnić bliskim dobrobyt, co zresztą mu się udaje, bo osoby spod tego znaku są nie tylko pracowite i zaradne, ale i oszczędne.

Dziecko Koziorożec

Już od najmłodszych lat wydaje się niezwykle poważny. Woli bawić się sam, zamiast biegać na podwórku z dziećmi. Nie jest typem pieszczoszka. Nie wiesza się maminej spódnicy, nie żąda od najbliższych przytulania i całusów.

Dowiedz się: Znak zodiaku dziecka - jak wpływa na jego charakter?

Jest bardzo samodzielny i prosi o pomoc tylko wtedy, kiedy nie jest w stanie czegoś zrobić sam. Chociaż sprawia wrażenie chłodnego, tak naprawdę jest nieśmiały. Przez to niełatwo przychodzi mu okazywać uczucia. Jednak cieszy się, kiedy rodzice go chwalą.

Niełatwo jest też nawiązywać mu kontakty, wśród rówieśników często trzyma się na uboczu, nie jest duszą towarzystwa. W szkole jest obowiązkowy, zawsze ma odrobioną pracę domową, nigdy nie przyjdzie mu do głowy, żeby zerwać się z lekcji. Nie należy do dzieci błyskotliwych, a już na pewno nie lubi się popisywać, więc często ma problemy z przekazywaniem swojej wiedzy. Odpowiedzi na lekcji go po prostu peszą.

Kobieta Koziorożec

Jest osobą prostolinijną, więc nie mają u niej szans ludzie posługujący się kłamstwem. Przyjaciół ma mało, ale za to są wypróbowani i zawsze mogą na nią liczyć. Potrzebuje dużo czasu, żeby otworzyć się na miłość. Jednak kiedy znajdzie odpowiedniego partnera i stworzy z nim poważny związek, będzie traktować to… poważnie.

Przeczytaj: Znaki zodiaku a macierzyństwo - jaką matką jesteś?

Mimo, że praca jest dla niej bardzo ważna, równie istotne będzie dla niej stworzenie domu. Jako matka okazuje dzieciom miłość, po prostu dbając o nie. Dla partnera jest podporą, wierną żoną i namiętną kochanką. Idealnego mężczyznę znajdzie najprawdopodobniej wśród panów urodzonych pod znakiem Barana, Lwa, Wodnika i Strzelca.

Czytaj: Znak zodiaku Panna. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Waga. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Skorpion. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Strzelec. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Wodnik. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Ryby. Charakterystyka znaku zodiaku

Mężczyzna Koziorożec

Życie zawodowe jest dla niego bardzo ważne, czasami trudno jest mu je pogodzić z życiem uczuciowym. Na pracę poświęca dużo czasu, więc skoro w uczucia, które traktuje równie poważnie, jak i inne sprawy w swoim życiu, nie jest w stanie tyle zainwestować, nie szuka ich na siłę.

Kobieta potrzebuje wiele cierpliwości i subtelnych zabiegów, by go w sobie rozkochać. Kiedy jej się to uda, znajdzie w nim wiernego partnera, z całego serca oddanego rodzinie.

Taki partner będzie starał się być dla niej wszystkim, a ona w zamian będzie go podziwiać i podziw ten wyrażać w komplementach. Jest szansa, że taką partnerkę Koziorożec znajdzie wśród kobiet spod znaku Byka, Raka, Strzelca lub Lwa.

Kamienie dla zodiakalnych Koziorożców

Szczęśliwy kamień: rubin, malachitSzczęśliwy kolor: wiśnia, brąz, granat

Czy rozpoznasz znak zodiaku po dacie urodzin?

Pytanie 1 z 12
10 września urodziny obchodzi
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza