Panna - znak zodiaku. Charakterystyka zodiakalnych panien

2021-12-02 14:55

Panna stawia na nieustający rozwój. Wręcz pochłania wiedzę. Pomaga jej w tym cierpliwość i samozaparcie. Swoją wiedzą ludzie spod tego znaku często przewyższają otoczenie, chociaż się tym wcale nie chwalą, uważają to za rzecz normalną. Jaka jest charakterystyka znaku zodiaku Panna?

Panna
Autor: Getty images

Spis treści:

  1. Od kiedy znak zodiaku Panna
  2. Charakterystyka znaku zodiaku Panna
  3. Kompetencje społeczne Panny
  4. Cechy charakteru Panny
  5. Dziecko Panna
  6. Kobieta Panna
  7. Mężczyzna Panna
  8. Kamienie dla zodiakalnych Panien

Od kiedy znak zodiaku Panna

Zodiakalne Panny urodziły się pomiędzy 24 sierpnia a 22 września.

Charakterystyka znaku zodiaku Panna

Żywiołem Panny jest ziemia, być może dlatego osoby spod tego znaku charakteryzuje praktyczne podejście do życia. Są sumienne, więc jeśli za coś się zabierają, robią to dokładnie. Opiekuńcza planeta, Merkury, obdarza je logicznym umysłem i chęcią zdobywania wiedzy. Elastyczność i otwartość sprawiają, że Panny radzą sobie świetnie w nowych okolicznościach, nie wpadają w panikę, jeśli coś idzie nie po ich myśli. Jaka jeszcze jest Panna?

Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Kompetencje społeczne Panny

Urodzeni pod tym znakiem ludzie mają opinię nieśmiałych, a czasami zarozumiałych. Rzeczywiście są skromne i opanowane, czasami zamknięte w sobie, a w towarzystwie nie wysuwają się na pierwszy plan, ale tak po prostu chcą, ale nie dlatego, że boją się ludzi albo ich nie lubią. Najczęściej stawiają na osoby sprawdzone, znane sobie od lat i to z nimi wolą mieć bliższe relacje i przebywać najczęściej.

Zodiakalne Panny działają efektywnie. Przydatna, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, jest ich wnikliwość, a także uważne obserwowanie świata. Jednak wnikliwość często przeradza się w drobiazgowość, a uważność prowadzi do krytykanctwa, a nawet nietolerancji. Spokojna zazwyczaj i logiczna Panna staje się wtedy dość kłopotliwa dla otoczenia, więc powinna zdawać sobie z tej wady sprawę.

Działanie Panien ukierunkowane jest na osiągnięcie konkretnych celów. Przydaje im się to w pracy, a także takie cechy jak punktualność, sumienność i uczciwość. Znane Panny to m.in.: Keanu Reeves, Greta Garbo, Sean Connery, Juliusz Słowacki, Paulo Coelho, Stanisław Lem, matka Teresa z Kalkuty.

Czytaj:

Znak zodiaku Baran. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Byk. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Bliźnięta. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Rak. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Lew. Charakterystyka znaku zodiaku

Cechy charakteru Panny

W dzieciństwie zabawki Panny są ustawione jak na wystawie, nigdy nie panuje wśród nich bałagan. W życiu dorosłym dba o porządek w domu. Nie ma tam miejsca na kurz, porozrzucane ubrania. Uwielbia ciągle sprzątać, układać na półkach, przestawiać w inne miejsce.

Pedantycznie Panna układa też całe swoje życie. Zaplanowane jest punkt po punkcie, które później systematycznie realizuje. Dzięki temu skrupulatna Panna prawie zawsze osiąga ostateczny cel. A potem stawia sobie kolejny.

Dziecko Panna

Szybko przestaje wierzyć w bajki, bo są dla niej za mało… realistyczne. Z taką samą wytrwałością uczy się chodzić, jak później zdobywać wiedzę w szkole czy kolejne życiowe doświadczenia, czyli upada, wstaje i próbuje dalej. Jest dzieckiem uczuciowym, ale nigdy nie okazuje tych uczuć zbyt wylewnie. Nie sprawia dorosłym kłopotów, wręcz zachwyca ich to, że jest taka poukładana. Rodzice nie muszą uczyć jej porządku, bo potrafi nie tylko o niego zadbać, ale i chętnie pomoże dorosłym.

Zobacz także: Znak zodiaku dziecka - jak wpływa na jedo charakter?

W domu radzi więc sobie świetnie, za to nie koniecznie poza nim. Typowa Panna to dziecko nieśmiałe, z dystansem do rówieśników. Bardziej interesuje ją nauka, niż zabawa z nimi. Nie dlatego, że jest kujonem, po prostu lubi się uczyć. Wiedza zresztą przydaje się jej w życiu dorosłym, na studiach, a potem w pracy.

Kobieta Panna

Lubi wyglądać schludnie. Takie samo powinno być otoczenie, więc jej mieszkanie jest zawsze porządnie wysprzątane. Na szczęście nie przypomina ono w efekcie bezosobowego apartamentu, bo panuje w nim zawsze miła, przytulna atmosfera.

Kobiety spod znaku Panny bywają czasami nieco zbyt wrażliwe, a nawet kapryśne. Ich problemem jest też brak spontaniczności. Wynika to z ich ostrożności. Długo wybierają sobie przyjaciół, za to jak już na kogoś postawią, jest to przyjaźń na całe życie.

Dowiedz się: Znak zodiaku a macierzyństwo - jaką matką jesteś?

Trudno jest też im znaleźć idealnego partnera, bo jak wiadomo ideały to rzadkość. A ponieważ Panna zawsze marzy o księciu z bajki, poszukiwania trwają naprawdę długo. Jeśli nic z nich nie wyjdzie, nie decyduje się na małżeństwo z rozsądku. Uważa, że nie musi. Przecież jest samodzielna, kocha pracować, zawsze da sobie radę sama. Idealny związek ma szansę stworzyć z mężczyzną spod znaku Byka, Skorpiona, Koziorożca lub Raka.

Czytaj: Znak zodiaku Waga. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Skorpion. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Strzelec. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Koziorożec. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Wodnik. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Ryby. Charakterystyka znaku zodiaku

Mężczyzna Panna

Perfekcjonista z tendencją do zbytniej drobiazgowości. Jest lojalny wobec firmy, która go zatrudnia, świetnie wypełnia swoje obowiązki. Nie rozpycha się łokciami, więc awanse często go omijają, przypadając osobom z większą siłą przebicia.

Cechują go świetne maniery. Uprzejmość jest u niego wrodzona, a nie wykalkulowana, okazywana wszystkim osobom, a nie tylko tym, od których czegoś chce. Zawsze jest odpowiednio ubrany do okoliczności. Jako osoba dobrze zorganizowana, nie znosi bałaganu, chaos go przeraża.

Jest dobrym przyjacielem, zawsze można na niego liczyć. Ideałem jest dla niego kobieta… kobieca, czyli delikatna, subtelna i inteligentna. Okazująca mu swoje uczucia, a najlepiej podziw. Niestety nie może ona liczyć na romantyczne gesty z jego strony, bo pan Panna nie przywiązuje do tego wagi. Za to przywiązuje się do miejsc i sytuacji, które zna, więc raczej nie będzie skakał z kwiatka na kwiatek, stworzy z partnerką dom pełen ładu i spokoju. Najlepiej urodzoną pod znakiem Panny lub Koziorożca.

Kamienie dla zodiakalnych Panien

Szczęśliwy kamień: jaspis, szafir, agatSzczęśliwy kolor: szarość, beż, błękit, fiolet

Czy rozpoznasz znak zodiaku po dacie urodzin?

Pytanie 1 z 12
10 września urodziny obchodzi
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza