Znak zodiaku Rak. Charakterystyka znaku zodiaku

2018-11-07 13:59

Osoby urodzone pod znakiem Raka są niezwykle uczuciowe, wrażliwe i introwertyczne, a przy tym nieśmiałe i nieufne. Największą wartością Raka jest dom i rodzina. Jaka Jest charakterystyka znaku zodiaku Rak?

rak
Autor: Getty images

Spis treści:

  1. Od kiedy znak zodiaku Rak
  2. Charakterystyka znaku zodiaku Rak
  3. Cechy charakteru zodiakalnego Raka
  4. Kompetencje społeczne Raka
  5. Rak w pracy
  6. Dziecko spod znaku Raka
  7. Kobieta Rak
  8. Mężczyzna Rak
  9. Kamienie dla zodiakalnych Raków

Od kiedy znak zodiaku Rak

Osoby spod znaku Raka urodziły się pomiędzy 22 czerwca a 22 lipca.

Charakterystyka znaku zodiaku Rak

Kalendarzowe lato rozpoczyna się pod znakiem Raka. Jego żywiołem jest woda, a opiekuje się nim Księżyc, do którego, jak wiadomo, wzdychają wielcy poeci i romantycy. I rzeczywiście, Rak jest osobą uczuciową i wrażliwą. Trochę niedzisiejszą, stąd być może jego zainteresowanie przeszłością, które, połączone z dobrą pamięcią, sprawia, że chętnie zajmuje się historią.

Lubi poznawać dawne wydarzenia, badać podstawy pewnych zjawisk, ich źródła, za to z lękiem odnosi się do tego, co niesie przyszłość. Po prostu woli to, co dla niego już znane, od tego, co dopiero podaruje mu los.

Znak zodiaku a charakter dziecka - Rak

Cechy charakteru zodiakalnego Raka

W jaki sposób radzi sobie z życiem sentymentalny i niezbyt odważny Rak? Szuka bezpiecznego gniazda. Owszem nie należy do osób przebojowych, ale wbrew wrodzonej nieśmiałości lubi otaczać się ludźmi. Najlepiej jednak, by były to osoby, przy których czuje się bezpiecznie, czyli przyjaciele i rodzina.

Azylem jest dla niego dom i bliscy, których najchętniej Rak trzymałby nieustająco pod swoimi opiekuńczymi skrzydłami. Bo przecież świat jest okrutny i może im zagrażać. Taka nadgorliwa troskliwość bywa dla otoczenia irytująca i często przeradza się w kłopotliwą zaborczość. Efektem tego są też sceny zazdrości. To dziwne, bo pod znakiem Raka rodzą się osoby empatyczne, potrafiące odczytywać ludzkie emocje.

Kompetencje społeczne Raka

Bywa, że wrażliwy, a czasami i nadwrażliwy Rak obraża się na kogoś. Często zresztą przyczyna jest znana tylko jemu, a jego reakcja wyolbrzymiona. Rak dusi w sobie negatywne uczucia, co nie sprzyja niestety rozwiązaniu całej sytuacji.

Kiedy azyl wśród bliskich mu nie wystarcza, Rak przed światem często ucieka w krainę fantazji. Na długo pogrąża się w marzeniach lub w lekturze książek, które przenoszą go w inny wymiar.

Jako miłośnicy natury Raki lubią wyjazdy na wieś lub do lasu. Interesują się ekologią, chcą naprawiać świat. Są wrażliwe na krzywdę zwierząt. Już jako małe dzieci domagają się od rodziców zwierzaka, znoszą do domu ptaszki ze złamanymi skrzydełkami.Pod znakiem Raka urodziło się zadziwiająco dużo znanych władców i polityków, między innymi Juliusz Cezar, Aleksander Macedoński, George W. Bush, Angela Merkel czy Leszek Miller.

Czytaj:

Znak zodiaku Baran. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Byk. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Bliźnięta. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Lew. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Panna. Charakterystyka znaku zodiaku

Rak w pracy

Mimo, że Rak nie należy do osób pewnych siebie i brak asertywności często sprawia, że nie może w pełni się wykazać, jeśli tylko ma zapewnione odpowiednie warunki, jeśli czuje się dobrze w pracy, potrafi tu rozwinąć skrzydła. Szczególnie odpowiada mu taki jej rodzaj, który wymaga od niego samodzielności i odpowiedzialności. I najlepiej by praca była zgodna z jego zainteresowaniami.

Sprytne i bardzo zapobiegliwe Raki dobrze radzą sobie w sprawach finansowych, potrafią nie tylko oszczędzać to, co mają, ale też zdobywać pieniądze. Dlatego robią często karierę w bankowości lub w innych dziedzinach związanych z ekonomią.

Dziecko spod znaku Raka

Rak lubi czuć się kochany przez rodziców, więc często domaga się od nich porcji pieszczot, przytulania, ale też sam chętnie okazuje im swoje uczucia. Nie jest zbyt samodzielny. Po co ma się uczyć wiązania sznurowadeł, kiedy ktoś dorosły zrobi to za niego lepiej?

To taki mały strachajło, który trzyma się maminej spódnicy, a w nocy woli mieć zapaloną lampkę przy łóżeczku. Zbyt nieśmiały w gronie rówieśników, obawiając się ośmieszenia, woli się bawić sam. Chętnie przesiaduje w domu, zamiast biegać z innymi dziećmi na podwórku.

W latach szkolnych lubi się uczyć, co ułatwia mu dobra pamięć i miłość do książek. Jednak, chociaż jest inteligentny i zawsze ma zrobioną pracę domową, na lekcjach nie błyszczy, ponieważ przez wrodzoną nieśmiałość boi się zgłosić do odpowiedzi.

Z tym małym uparciuchem, który obraża się, jeśli tylko krzywo na niego spojrzysz, nie wskórasz nic krzykiem i karami. Musisz wykazać się w stosunku do niego cierpliwością, musi czuć, że go zawsze wspierasz. A twoim nadrzędnym zadaniem będzie wzmocnienie jego pewności siebie.

Kobieta Rak

Romantyczna domatorka, która wyjdzie za mąż jedynie z miłości. Potrafi świetnie prowadzić dom, dba o swoje pociechy, kocha swojego partnera. Jest świetnie zorganizowana. W domu dzięki niej wszystko chodzi jak w zegarku, interesuje się problemami dzieci, potrafi uszczęśliwić swojego mężczyznę. Często uczucia wyraża gotowaniem, jest zresztą utalentowaną kucharką.

Jako osoba delikatna, miewa zmienne nastroje. Zadowolenie z życia zmienia się nagle u niej w czarną rozpacz, często zresztą z błahego powodu. Nie znosi krytycznych uwag względem siebie, reaguje na nie z rozdrażnieniem. Przez swojego partnera woli być traktowana jak dama, a nie jak obiekt do zdobycia. Ideałem będzie dla niej mężczyzna spod znaku Ryb, Wagi i… Raka.

Czytaj:

Znak zodiaku Waga. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Skorpion. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Strzelec. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Koziorożec. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Wodnik. Charakterystyka znaku zodiakuZnak zodiaku Ryby. Charakterystyka znaku zodiaku

Mężczyzna Rak

Kobiety doceniają uczuciowość i romantyczny charakter Raków. Tym bardziej, że to również wspaniali kochankowie, nie mający sobie równych w sztuce uwodzenia. Umieją zadbać o kobietę, świetnie odczytują jej potrzeby, potrafią je spełniać.

Kiedy znajdą tę jedyną, z którą zbudują bezpieczny azyl, stają się domatorami, bywa nawet, że dostają się pod pantofel żony. Wystarczy tylko, że dostaną od niej odpowiednią porcję pochwał, że będzie podkreślać ich wyjątkowość.

Pan Rak jest zazwyczaj tradycjonalistą, dlatego ceni sobie więzy krwi, rodzina, bliska i daleka, jest dla niego najważniejsza. Jest ostrożny, więc, zanim na stałe ulokuje swoje uczucia, mija trochę czasu. Za to jeśli już zdecyduje się na poważny związek, jest wierny wobec swojej partnerki.

Zamiast bywania na imprezach lubi spokój i ciszę. Lubi sobie pomilczeć, więc nie mają u niego szans szczebiotki i gaduły.

Kamienie dla zodiakalnych Raków

Szczęśliwy kamień - opal, perła, szmaragdSzczęśliwy kolor – srebrny, biały, żółty

Wskaż brakujące słowo. Polskie przysłowia

Pytanie 1 z 10
Apetyt ______ w miarę jedzenia
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza