Co pierwsze zobaczyłaś na obrazku? Twoje spostrzeżenia odkryją, czy masz młodą czy starą duszę

2024-03-19 14:21

Dlaczego jedni ludzie na tym samym obrazku widzą jedno, a drudzy co innego? W tym właśnie tkwi tajemnica pracy naszego mózgu. Nie tylko oko decyduje, o tym, co i jak postrzegamy. Duże znaczenie mają także w tym wszystkim nasze życiowe doświadczenia i uwarunkowania społeczne. Przed tobą test. Powiedz, co widzisz na obrazku, a my powiemy ci coś ważnego o tobie.

Co pierwsze zobaczyłaś na obrazku? Twoje spostrzeżenia odkryją, czy masz młodą czy starą duszę
Autor: Wikipedia, TikTok @dr.z_neurosurgery Co pierwsze zobaczyłaś na obrazku? Twoje spostrzeżenia odkryją, czy masz młodą czy starą duszę

Tiktoker @dr.z_neurosurgery w jednym ze swoich filmików przypomniał stary rysunek pod tytułem „Moja żona i moja teściowa” rysownika W. E. Hilla z 1915 roku, który powstał na podstawie zdjęcia pochodzącego z niemieckiej pocztówki z 1888 r. To dwuznaczny rysunek. Można na nim dostrzec zarówno staruszkę jak i młodą kobietę. To, którą z nich jako pierwszą zobaczysz na tym obrazku, może wiele powiedzieć o tym, jak pracuje twój mózg i to, czy masz młodą czy starą duszę.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Dlaczego jedni widzą młodą, a drudzy starą kobietę?

To jest ciekawe, dlaczego jedna osoba widzi ten sam obraz dokładnie w inny sposób niż ktoś inny. Jak podaje tiktoker, w 2018 właśnie na tym obrazku badacze przeprowadzili eksperyment. Zapytali kilka osób w różnym wieku, o to, co widzą na tym obrazku. Młodsi wskazywali, że widzą osobę młodą, starsi zaś widzieli częściej osobę starszą. Czyli wynika stąd wniosek, że za wzorzec łatwiej jest nam wziąć osobę w podobnym do nas wieku.

Z drugiej jednak strony odkryli, że częściej postrzeganą osobą na rysunku w całej pytanej grupie była jednak postać młodszej kobiety. Co z kolei z tego wynika? Badacze stwierdzili, że taki wynik badania może wynikać z norm społecznych. Otaczani jesteśmy kultem młodości, młode lub odmłodzone twarze są bardziej akceptowalne społecznie, stąd podświadomie nasze mózgi podsuwają nam takie obrazy.

Którą kobietę zobaczyłaś jako pierwszą na obrazku?

Jeśli jesteś młoda wiekiem, a zobaczyłaś „starą postać”, możesz się poszczycić „starą duszą”. Widzisz więcej niż twoi rówieśnicy, dostrzegasz życie na wielu płaszczyznach. Często idziesz pod prąd. Nade wszystko cenisz sobie relacje między ludzkie. Potrafisz o nie dbać i budować je długodystansowo.

Jeśli jesteś w dojrzałym wieku, a widzisz na obrazku „młodą postać”, cieszysz się „młodym duchem”. Jest w tobie mnóstwo energii do działania. Nie lubisz narzekać i zasłaniać się swoim wiekiem, by tylko czegoś nie zrobić. Lubisz podążać za trendami, cenisz w życiu nowości, nie boisz się zmian. Dobrze dogadujesz się z ludźmi w każdym wieku.

Jeśli jesteś młoda i widzisz młodą osobę lub jeśli jesteś w dojrzałym wieku i widzisz starszą kobietę, to znaczy, że doskonale czujesz się w swojej skórze. Najlepiej czujesz się w towarzystwie swoich rówieśników. Potrafisz akceptować upływający czas, ceniąc wszystko, co zdarza się w życiu po drodze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza