Zagadka dla dzieci, którą rozwiązują maluchy, ale nie dorośli

2023-04-05 12:04

Zagadki dla dzieci to sprawdzian nie tylko dla nich, ale i dla dorosłych. Czasami dzieci pokonują nas swoją spostrzegawczością i wyobraźnią, Przykładem jest zagadka: w którą stronę jedzie autobus?

mama z synem przy stole nad kartką papieru
Autor: materiały prasowe Zagadka dla dzieci, którą rozwiązują maluchy, ale nie dorośli

Zagadki dla dzieci ćwiczą spostrzegawczość, pamięć i słownictwo. Uczą również cierpliwości i logicznego myślenia - w tym cała przyjemność zagadek dla dzieci. Są świetnym narzędziem dla rodziców, bo dzieci nie zauważają nawet, że się uczą.

Problem pojawia się, gdy nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na zagadkę, którą dziecko usłyszało w przedszkolu lub od rówieśników. Oczywiście można dyskretnie sprawdzić odpowiedź w internecie, ale być może lepiej przyznać się do niewiedzy i dać dziecku satysfakcję. Jednocześnie, pokażemy, że nie jesteśmy nieomylni i niewiedza nie jest powodem do wstydu. Ważne, żeby bawić się w zagadki.

UWAGA! Trudne zagadki dla dzieci - dasz im radę zanim zapytasz dziecko?

Jak ćwiczyć pamięć

Zagadka z autobusem - w którą stronę jedzie?

Zagadka graficzna z autobusem jest przykładem na to, że warto uczyć się na zagadkach, czasem całe życie. Obrazek autobusu krąży w internecie od lat, z historią, że potrafią tę zagadkę rozwiązać przedszkolaki, ale dorośli nie. Sprawdzaliśmy na dzieciach i rodzicach - sprawdziło się! 

Pytanie jest proste: w którą stronę jedzie ten autobus. Dzieci bez żadnych podpowiedzi wiedziały, na podstawie rysunku, jaka jest odpowiedź. Zastanów się więc sama, zapytaj dziecko, a jeżeli wam się nie uda - zajrzyjcie na koniec artykułu po podpowiedź.

Zagadka dla dzieci
Autor: mjakmama.pl

Zagadka z autobusem: odpowiedź

Autobus jedzie w lewą stronę. Na obrazku nie widać drzwi autobusu, które w autobusach szkolnych i miejskich są zawsze po prawej stronie pojazdu, bo mamy prawostronny ruch. Brak widocznych drzwi to jedyna przesłanka, na podstawie której dzieci znały odpowiedź.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza