Chłopiec czy dziewczynka? Rozwiąż quiz i dowiedz się, jakiej płci będzie twoje dziecko

Chłopiec czy dziewczynka
Autor: Getty Images

Płeć dziecka ustalana jest już w momencie zapłodnienia, jednak rodzice dowiadują się o niej znacznie później. Dopiero w 14-16 tygodniu ciąży lekarz jest w stanie określić płeć malucha. Istnieje jednak wiele przesłanek, dzięki którym już wcześniej można podejrzewać czy kobieta urodzi chłopca czy dziewczynkę.

Jeszcze na początku lat 90. spora część mam dowiadywała się o płci dziecka przy porodzie. Nie było wtedy tak dostępnych badań usg i lekarz nie był w stanie stwierdzić czy urodzi się chłopiec czy dziewczynka. Kobiety musiały radzić sobie same, dlatego na podstawie wieloletnich obserwacji wypracowały własny system, który pozwalał na odgadnięcie płci dziecka zanim przyszło na świat.

Według naszych babek wiadomo było czy kobieta nosi w brzuchu dziewczynkę czy chłopca dzięki kształtowi jej brzucha, znaczenie miał też wygląd cery czy dieta przyszłej mamy. Jeśli ciężarna kobieta miała ciągłą ochotę na słodkie przekąski miała urodzić dziewczynkę, na kwaśne lub słone - chłopca.

Czytaj: Sposób na chłopca i na dziewczynkę - jak zwiększyć szanse na wybraną płeć?

Rozwiąż quiz, i sprawdź czy charakterystyczne cechy twojej ciąży wskazują na chłopca czy na dziewczynkę.

Pamiętaj, że to tylko zabawa. Obecnie płeć dziecka jest w stanie dokładnie sprawdzić lekarz podczas badania usg.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE