20 zł za warkoczyk nad polskim morzem. Rodzice nie chcą przepłacać, więc powstaje nowy trend

2023-07-24 13:22

Polacy co i rusz chwalą się "paragonami grozy" z polskich miejscowości turystycznych. Wygórowane ceny za gofry, czy rybę z frytkami mało kogo już dziwą. Szokujące jest jednak to, jak wakacyjni przedsiębiorcy zarabiają na dzieciach. Ceny kultowych atrakcji są coraz wyższe. A to zaczyna zmieniać podejście rodziców.

warkoczyki nad polskim morzem
Autor: Getty Images/ archiwum prywatne Warkoczyki nad polskim morzem coraz droższe...

Warkoczyki plecione w nadmorskich kurortach to wakacyjny hit już od dobrych 10 lat. Co druga dziewczynka nosi choć jeden kolorowy warkocz wpleciony w swoje własne włosy. Wiele małych dam nie poprzestaje jednak na jednym pasmie, a nosi całe włosy pełne warkoczyków. Tak przynajmniej było w poprzednich sezonach, bo teraz warkocze stają się towarem luksusowym. Cena za jeden, na stoisku umiejscowionym przy jednym z zejść na plażę we Władysławowie, to nie mniej, nie więcej jak okrągłe 20 zł. Sporo? 

Dowiedz się: Rodziców po prostu na to nie stać. Ceny wstępu do polskich aquaparków szokują

Ceny na chorwackim targu

Przeczytaj: Kupiłaś już dziecku gęś znad morza? Sprawdź, co jest w środku - ostrzega UOKiK

Sklepikarze oferują tańszą alternatywę

Gdy pojawiały się pierwsze stoiska z plecionymi warkoczami, ich ceny zaczynały się od 8 do 10 zł za jeden. Z biegiem lat nikogo nie dziwiła cena 12 zł za warkoczyk, a w zeszłym roku, wraz z inflacją - nawet 15 zł. Ceny różnią się od siebie głównie ze względu na rodzaj włosa. Te jednokolorowe są tańsze, te ombre ciut droższe, a te fluorescencyjne - najdroższe.

Teraz jednak przedsiębiorcy poszli chyba o krok za daleko w windowaniu cen usługi, którą kochają małe dziewczynki. A to dlatego, że biznes w warkoczykach zwęszyli sklepikarze, którzy za cenę około 20 zł oferują cały gruby pukiel jednokolorowych włosów, z którego z powodzeniem można zapleść całą głowę w warkoczyki. Ceny wielokolorowych włosów oscylują pomiędzy 25 a 30 zł. 

Rodzice sami zaplatają córkom warkoczyki

To znaczna oszczędność, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że jeszcze taniej kolorowe włosy można kupić w internecie. A tam za jeden gruby warkoczy kilkukolorowych włosów ombre zapłacimy 15 zł. Wybierając zestaw 3 jednokolorowych pukli w różnych odcieniach zapłacimy z kolei 30 zł. 

Coraz więcej rodziców decyduje się na to ekonomiczne rozwiązanie. Zwłaszcza, że zaplecenie warkoczyka jest wyjątkowo proste. Włosy są już złożone na pół, i wystarczy przepleść przez takie złożone pasmo niewielki pukiel włosów dziecka, by z łatwością zapleść warkoczyk.

Przedłużając pasmo, gdy włosy dziecka się kończą, wystarczy dwa kolorowe pasma rozdzielić na trzy części i zaplatać dalej. Na koniec można go przypalić zapalniczką, jak to robią w nadmorskich stoiskach. Część rodziców dokupuje cieniutkie gumki w drogeriach, którymi zwyczajnie wiąże się końcówkę włosów dziecka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza