Angelina Jolie pokazała, czym bawi się ukraińska dziewczynka. “Nie zdawała sobie sprawy, co to jest”

2022-05-06 10:38

Angelina Jolie w mediach społecznościowych odniosła się do swojej niedawnej wizyty w Ukrainie. Gwiazda odwiedziła wówczas szpital we Lwowie, w którym przebywają dzieci z ranami po ostrzałach, gdzie poddawane są zabiegom usuwania odłamków pocisków z ich małych ciał. Teraz oddaje im hołd, publikując zdjęcie “zabawki’, którą bawiła się ukraińska dziewczynka. To zdjęcie z pewnością przejdzie do historii. Już, dzięki zasięgom gwiazdy, stało się symbolem rosyjskiej napaści na Ukrainę.

Angelina Jolie podczas wizyty w Ukrainie
Autor: MAKSYM KOZUTSKY/LVIV CITY HALL VIA AP Angelina Jolie podczas wizyty w Ukrainie

Angelia Jolie na swoim instagramowym profilu opublikowała fotorelację ze swojej wizyty w ogarniętej wojną Ukrainie. Choć wizyta aktorki miała tylko symboliczne znaczenie, to jednak rozniosła się echem po całym świecie. Aktorka wprost apeluje o pokój i wyraża wielkie wsparcie dla ofiar tego konfliktu, a szczególnie dzieci.

Przeczytaj także: Jak odróżnić zabawki od materiałów wybuchowych: tego uczą się dzieci w ukraińskich schronach

Janina Ochojska: Ta wojna to będzie długi marsz [Super Raport]

Historia „specjalnego kamienia”

Na zdjęciach zamieszczonych przez gwiazdę widać małych pacjentów z lwowskiego szpitala oraz kamień, który aktorka trzyma w dłoni. W samym zaś poście Angelina Jolie przytacza jego poruszającą historię:

„Gdy kilka dni temu byłam we Lwowie, pokazano mi „specjalny kamień” znaleziony przez małą dziewczynkę. Ona nie zdawała sobie sprawy z tego, że kamień, którym się bawi, to w rzeczywistości odłamek bomby. Trzymając go w dłoni czuć, że jest postrzępiony i cięższy, niż można by się spodziewać. Jego blask i niezwykły wygląd musiał przyciągnąć uwagę dziecka”.

„Nie ma sensu czynić takiej krzywdy dzieciom”

W dalszej części swojego wpisu gwiazda opisuje tragiczne skutki ostrzałów.

„Kiedy wybucha bomba lub pocisk, ostre odłamki metalu ciężkiego rozrywają ciała osób znajdujących się w pobliżu miejsca uderzenia. Wiele dzieci po bombardowaniu stacji kolejowej Kramatorsk, które spotkałam, przeszło niedawno operacje usunięcia takich odłamków – to trudny i bolesny proces. Niektórych fragmentów pocisków nie da się w ogóle usunąć. Gdy znajdują się w pobliżu ważnych narządów jest to zbyt niebezpieczne. Muszą wtedy pozostać w ciele” – tłumaczy Angelina Jolie.

Widząc na własne oczy okrucieństwo wojny i ogromne ludzkie cierpienie, aktorka apeluje na koniec o zakończenie konfliktu zbrojnego i pokój.

"Walka o zakończenie wojny, takiej jak ta, która ma miejsce na Ukrainie, to wyścig o ograniczenie liczby zabitych, rannych, przesiedlonych i straumatyzowanych każdego dnia" - napisała na koniec.

Przeczytaj także: W jednej chwili stracił żonę i 3-miesięczną córeczkę. Jurij przeżył, bo wyszedł po jedzenie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza