BEZPŁATNE PARKINGI dla CIĘŻARNYCH? W Wieluniu kobiety w ciąży parkują za darmo [FILM]

2014-07-03 15:44

Prawa ciężarnej społeczeństwo powinno respektować. Z takiego założenia wychodzi również burmistrz Wielunia, który zaproponował, aby wszystkie kobiety w ciąży parkowały za darmo w mieście. Pomysł szybko zyskał aprobatę.

Pierwszeństwo w kolejkach do lekarza czy apteki, sklepie, wolne miejsce w autobusie - to jedne z podstawowych praw ciężarnej, które powinny być respektowane w każdym zakątku Polski. Powinny, ale nie są - ile razy zdarzyło Ci się usłyszeć kilka niemiłych słów tylko dlatego że zostałaś obsłużona bez kolejki w sklepie? Ile razy po tym incydencie wolałaś potulnie stanąć w ogonku niż ponownie narażać siebie i dziecko na niepotrzebny stres?

Prawa ciężarnej: ciężko ustąpić miejsca w autobusie?

Prawa ciężarnej w Polsce nie są respektowane nie tylko z powodu społecznej znieczulicy, ale również zwykłej przekorności. Skoro mężczyźni, zwłaszcza młodzi, potrafią siedzieć bezczynnie w autobusie i nie ustąpić miejsca kobiecie, te nie widzą później powodu, żeby przepuścić ciężarną. Być może to efekt życia w ciągłym pędzie, a może zwyczajnie brak kultury. Niezależnie od tego, gdzie leży problem, kobiety w ciąży w Polsce nie mają lekko.

Prawa ciężarnej: bezpłatne parkowanie w Wieluniu

Burmistrz Wielunia postanowił poprawić komfort życia kobiet w ciąży i do praw ciężarnej dołożył jeszcze jedno: bezpłatne parkowanie w mieście. Aby móc za darmo parkować, trzeba otrzymać specjalny bilecik, zwalniający z korzystania z parkometrów.

>>> Jakie prawa przysługują ciężarnej? [KLIKNIJ!]

Można go dostać po okazaniu Komendantowi Straży Miejskiej w Wieluniu zaświadczenia wystawionego przez ginekologa, potwierdzającego, że kobieta jest w ciąży i że ukończyła już 10. tydzień. Bilecik jest imienny i ważny wyłącznie z dowodem osobistym.

- Ułatwia mi to życie, ponieważ kiedy widzę wolne miejsce, po prostu parkuję, nie zastanawiając się nad płaceniem - przyznaje Kamila, ciężarna.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza