Co czwarty maturzysta nie otrzyma świadectwa dojrzałości

2020-08-12 10:03

Matura 2020 zakończyła się sukcesem dla 74% maturzystów. Z pozostałych 26% absolwentów, którzy nie zdali matury do wrześniowej poprawki może podejść 17,2%. Są to uczniowie, którzy oblali jedynie jeden przedmiot.

Wyniki matur
Autor: Getty Images

Tegoroczne matury odbyły się pod specjalnym reżimem sanitarnym, który był spowodowany panująca pandemią koronawirusa. Stres maturzystów spotęgowany był również przesunięciem egzaminów oraz ciągłą niepewnością, czy w ogóle do niego dojdzie.

Matura 2020 miała również zmienioną formę. Wyjątkowo nie odbyły się matury ustne, dzięki temu tegoroczni maturzyści mieli do zdania o dwa egzaminy mniej.

Dopiero 8 czerwca absolwenci liceów i techników zasiedli w szkolnych ławkach, aby zmierzyć się z egzaminem dojrzałości. 11 sierpnia CKE ogłosiło wyniki matur. 74% tegorocznych maturzystów może odetchnąć z ulgą. Pozostałe 26% nie zdało egzaminu dojrzałości, a 17,2% z nich ma szansę poprawić wynik we wrześniu, ponieważ nie zdali jedynie jednego przedmiotu.

Czytaj: Sexting - twoje nastoletnie dziecko też może wysyłać nagie zdjęcia

Sonda
Czy uważasz, że koronawirus utrudnił naukę maturzystom?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza