Co widzisz jako pierwsze? Ta zagadka rozszyfruje twój charakter

2023-08-26 8:49

Niesamowite, jak wiele psychologia jest w stanie wyczytać z obrazków polegających na iluzji optycznej. To, co widzimy jako pierwsze na obrazku zdradza wiele o naszym charakterze, podejściu do życia, czy zdolnościach. Jakie zwierzę, jako pierwsze widzisz na tym obrazku?

Psychotest
Autor: brightside.me Testy na zasadzie iluzji optycznej wiele powiedzą o twojej osobowości.

Obrazkowe zagadki to dziś hit internetu. Część z nich, przedstawiająca konkretne postacie, czy krajobrazy, to świetna wskazówka dla psychologów i terapeutów. Tu liczy się pierwsze wrażenie po obejrzeniu takiej sprytnie połączonej kompozycji. To co zobaczymy, mówi dużo o usposobieniu, charakterze, czy stanie emocjonalnym w jakim się znajdujemy.

Zobacz też: Dzieci z autyzmem widzą takie obrazki po swojemu. To nie tylko rodzaj testu

Jak zbudować pewność siebie po zdradzie? - doradza Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych

Sprawdź: Widzisz tu liczbę? Ten test powie prawdę o wzroku twoim i dziecka

Jak działa iluzja optyczna?

Aby przetworzyć iluzję optyczną, mózg musi połączyć bodźce, by dostrzec kompleksowy obraz. W zależności od pozyskanych informacji bodźce mogą być interpretowane jako jeden lub drugi kształt, ale nie oba jednocześnie. Dopiero po czasie, w drugiej kolejności, mamy szansę dostrzec drugi, ukryty kształt. Cały ten proces w dużym stopniu zależy od neuronów, które dzielą się informacjami. Właśnie dlatego, to co widzimy, jako pierwsze tak wiele mówi o naszej psychice. 

A więc, jakie zwierzę widzisz jako pierwsze na poniższym obrazku?

brightside.me
Autor: brightside.me brightside.me

Na obrazku ukryto 2 zwierzątka

Jeśli, jako pierwsze dostrzegasz lwa, jesteś osobą bardzo silną i odważną. Nie boisz się stawiać czoła własnym lękom i bardzo często z sukcesem osiągasz zamierzone cele. 

Jeśli jednak najpierw widzisz ptaka, jesteś osobą kreatywną, barwną, nietuzinkową, ale przy tym lekkomyślną, a czasami nawet nieodpowiedzialną. Twoim życiem rządzą marzenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza