Widzisz tu liczbę? Ten test powie prawdę o wzroku twoim i dziecka

2023-07-03 13:42

Ta zagadka wywołała niemałe poruszenie wśród internautów. Okazuje się, że tylko niewielka część osób widzi poprawnie to złudzenie optyczne. To ciekawy test na ostrość widzenia, bo problem z właściwym odczytaniem cyfr na obrazku mogą mieć zwłaszcza osoby z wadami wzroku.

złudzenie optyczne
Autor: Twitter screenshot To złudzenie optyczne, to szybki test waszego wzroku.

To niesamowite, jak wiele można dowiedzieć się o sobie z prostych, obrazkowych zagadek, wykorzystujących złudzenia optyczne. Część z nich, przedstawiająca konkretne postacie, czy krajobrazy, to świetna wskazówka dla psychologów i terapeutów. Pierwsze wrażenie po obejrzeniu takiej sprytnie połączonej kompozycji mówi dużo o usposobieniu, charakterze, czy stanie emocjonalnym.

Inne zagadki, np. liczbowe, mają za zadanie testować jasność umysłu lub właśnie - wzrok. Tak jest w przypadku tego obrazka, na którym znajdują się sprytnie ukryte cyfry. Część osób nie wie nawet ile ich jest, te sprytniejsze i z lepszym wzrokiem mają z kolei problem z rozszyfrowaniem ostatniej z nich. 

Przeczytaj też: Dzieci z autyzmem widzą takie obrazki po swojemu. To nie tylko rodzaj testu

Gadaj Zdrów: Monika zaczęła tracić wzrok jako dziecko: “Od państwa dostaję 100 zł na laskę”

Dowiedz się: Maluch nie wie, że źle widzi. Ekspertka terapii widzenia: te objawy powinny nas zaniepokoić

Ile cyfr jest na obrazku?

Nie każdy jest w stanie dostrzec wszystkie, znajdujące się na obrazku cyfry. Większość osób jest jednak zgodna co do faktu, że są na nim trzy zaszyfrowane cyfry. Problemem jest jednak odgadnięcie, jakie to dokładnie. Liczba, którą na zaszyfrowanym obrazku pokazała na swoim Twitterze muzykolożka @thefigen, faktycznie składa się z 3 cyfr. W komentarzach pojawiają się jednak różne odpowiedzi. Jedni sądzą, że to 570, 574, 573, a inni nawet, że 420... 

Po dokładnym wytężeniu wzroku, większość osób obstawia jednak, że dwie pierwszy cyfry to 5 i 7. A jaka jest trzecia? Zanim odpowiecie, przyjrzyjcie się dokładniej obrazkowi internautki, który podpisano - "Test wzroku! Jaką liczbę widzisz?".

Rozwiązanie zagadki

Większość osób widzi na obrazku cyfry 574 lub 571. I to ta druga odpowiedź okazuje się być poprawną. Zakamuflowana, czerwona liczba to 571. Udało się wam?

Zobacz: Ile dziewczynek jest na zdjęciu? Rozwiązanie tej zagadki nie jest takie proste

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza