Czy bon turystyczny będzie ponownie przedłużony? Podano nowy termin

2022-09-12 11:18

„Obowiązywanie bonu turystycznego może zostać przedłużone do końca pierwszego kwartału 2023 r.” - poinformowała "Rzeczpospolita”. Rodziny, które są upoważnione do tego świadczenia, a jeszcze z niego nie skorzystały, mogą zyskać dodatkowe pół roku na jego wykorzystanie.

Czy bon turystyczny będzie ponownie przedłużony? „Rz” podała optymistyczną wiadomość
Autor: Getty images

Według obowiązujących w tej chwili przepisów z bonu turystycznego można skorzystać jeszcze tylko do końca września 2022. Jak jednak podaje dziennik „Rzeczpospolita” istnieje duża szansa na to, że termin obowiązywania bonów zostanie przedłużony o kolejne 6 miesięcy. Zabiegają o to w Ministerstwie Sportu i Turystyki przedstawiciele branży turystycznej.

Przeczytaj: Bon turystyczny: 20 miejsc gdzie można go wykorzystać w jeden dzień bez noclegu

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Wiele rodzin jeszcze nie skorzystało z bonu turystycznego

Wprawdzie program, w ramach którego wprowadzono bon turystyczny, ruszył latem 2020 roku, to wiele uprawnionych do niego rodzin do tej pory nie skorzystało z tego świadczenia. W chwili jego wprowadzania szacowano, że pochłonie ok. 4,4 mld zł. Tymczasem jak podaje „Rz” do tej pory bonami zrealizowano płatność na kwotę 2,5 mld zł. Pieniędzy do wykorzystania zostało więc jeszcze naprawdę dużo.

Choć jeszcze niedawno Ministerstwie Sportu i Turystyki nie zakładało, że termin bonu może być ponownie przedłużony, to teraz przedstawiciele tego resortu w rozmowie z „Rz” oficjalnie przyznali, że taka możliwość jest jak najbardziej rozważana. Trwają rozmowy resortu z przedstawicielami branży turystycznej – brany jest pod uwagę nowy termin ważności bonu do końca I kwartału 2023 roku.

„Z naszych mniej oficjalnych informacji wynika, że jeśli tylko będzie taka wola polityczna, informacja o przedłużeniu bonu zostanie podana na początku września” – czytamy na łamach dziennika.

Jak aktywować bon turystyczny?

Przypominamy, że bon turystyczny w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko. Aby go aktywować należy złożyć elektroniczny wniosek przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, korzystając, tak jak w przypadku 500 plus z profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub bankowości internetowej. Po jego złożeniu z automatu otrzymasz kod cyfrowy, który należy podać przy płatności za usługi turystyczne.

Listę obiektów przyjmujących bon znajdziesz TUTAJ. Najlepiej wyszukiwać obiekty po ich nazwie lub wpisując nazwę interesującej nas miejscowości.

Przeczytaj: Jak aktywować bon turystyczny? Łatwa wideoinstrukcja krok po kroku

W sprawach związanych z bonem można też dzwonić na całodobową infolinię - 22 11 22 111.

Nasi Partnerzy polecają