Dała córce imię po swojej babci. Reakcja staruszki jest wzruszająca

2024-01-12 14:59

Zdarza się, że nadajemy dzieciom imiona na cześć innego członka rodziny, którego kochamy lub szanujemy. Nie zawsze jednak możemy poinformować go o zaszczycie, jaki go spotkał. Często bywa bowiem, że ta ukochana osoba już nie żyje. Jaimie miała jednak szczęście – wybierając córce imię po swojej babci, informację o tym mogła przekazać jej osobiście.

Dała córce imię po swojej babci. Nagrała wzruszającą reakcję prababci na wieść o tym
Autor: TikTok/@mumma_jaim Dała córce imię po swojej babci. Nagrała wzruszającą reakcję prababci na wieść o tym

W Polsce zwyczaj nadawania imion po przodkach jest cały czas żywy i popularny. Widać go doskonale zwłaszcza na przykładzie drugich imion nadawanych w naszym kraju. W oficjalnym rejestrze drugich imion dominują właśnie tradycyjne, staromodne imiona, które nadawano naszym dziadkom i babciom. Taki ukłon w stronę innego członka rodziny wykonała też pewna mama o imieniu Jaimie, która postanowiła nadać swojej córce drugie imię po babci.

Przeczytaj: Najpopularniejsze drugie imiona w Polsce. Rodzice kochają tradycję!

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Nadała córce imię po prababci

Jaimie jest pielęgniarką i mamą aż czwórki dzieci. Najmłodsze z nich (córeczka) niedawno przyszła na świat. Jej mama przez cały okres ciąży relacjonowała na TikToku jej przebieg, a tuż po narodzinach dziewczynki dzieliła się swoimi pierwszymi wrażeniami z opieki nad nią. W jednym ze swoich ostatnich postów zdradziła, jakie imię wybrała dla niej z mężem. Okazało się, że jest to imię po jej ukochanej babci. Wzruszającą reakcją staruszki na wieść o tym, że jej najmłodsza prawnusia będzie nosiła imię na jej cześć, Jaimie podzieliła się na swoim profilu.

W opisie filmu mama dziewczynki wyjaśnia, że jej babcia ma na imię Coralia, ale w dzieciństwie wołała na nią Coral. Stąd imię, które jako drugie nadała swojej córce. Malutka będzie nazywała się – Sunny Coral. Kiedy powiedziała o tym swojej babci, ta nie mogła w to uwierzyć.

Chyba żartujesz – powiedziała.

W tym samym momencie łzy wzruszenia poleciały jej po policzkach.

Niejednemu widzowi również. Film wzruszył wielu obserwatorów Jaimie, którzy w komentarzach dzielili się swoimi pozytywnymi odczuciami.

Jakie to cudowne, że kołysała i trzymała twoją mamę, ciebie, a teraz trzyma twoje drogie dziecko.

W jej schyłkowych latach dałaś jej trwały dar. Twoja córka zawsze będzie przypominała o jej obecności.

Malutka będzie miała wspaniałego anioła stróża! Widać to w jej oczach – pisali.

Przeczytaj także: Imiona dla dziewczynek - 24 tradycyjne, ale nie przestarzałe

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza