Doda powiedziała, dlaczego nie planuje zostać matką. „Ja tego nie mam, a dziecko na to zasługuje”

2022-12-02 10:57

Doda to jedna z nielicznych gwiazd, która od dawna w sposób otwarty deklaruje, że nigdy nie będzie miała dzieci. Jest to jej świadomy i głęboko przemyślany wybór – o czym nie boi się mówić publicznie. Fani biją jej brawo. „Szkoda, że najbardziej odpowiedzialnie o dzieciach myślą ci, którzy tych dzieci nie posiadają” – piszą.

Doda powiedziała, dlaczego nie planuje zostać matką. „Ja tego nie mam, a dziecko na to zasługuje”
Autor: Instagram/@dodaqueen Doda powiedziała, dlaczego nie planuje zostać matką. „Ja tego nie mam, a dziecko na to zasługuje”

Chociaż słowa o tym, że Doda nie planuje zostać mamą, padały z jej ust już niejednokrotnie i wydawałoby się, że jest to już zamknięty temat, to w dalszym ciągu dziennikarze zadają je gwieździe, a ona cierpliwie odpowiada.

Przeczytaj: Doda znowu poruszyła temat dzieci. Fanki doradzają: "zamroź jajeczka"

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Doda o posiadaniu dzieci: „To nie jest torebka”

Temat dzieci wrócił w podcaście Karola Paciorka „Imponderabilia”. Doda wyjaśnia w nim dokładnie, dlaczego nigdy nie zdecyduje się na macierzyństwo.

Sama prokreacja, rodzenie, rozmnażanie nie jest żadną sztuką. Sztuką jest wychowanie i później opieka nad osobą tak, żeby wychować ją na mądrą kochaną osobę, a nie pie... laptopem, czy telefonem i zajmij się sobą, bo "ładne będziecie mieli dzieci". To nie jest torebka, że ładne będziemy mieli dzieci i walniemy w kąt i zatrudnimy trzy niańki. To jest świadomy wybór później pracy 24 h, bo to jest praca, ale jako praca nie może być przez matkę postrzegana. Poświęcenie ma wynikać z miłości i chęci oddania siebie dla drugiej osoby. Ja tego instynktu nie mam, a dziecko na to zasługuje – przyznała Doda.

Wokalistka podkreśliła także, że decyzja o posiadaniu dzieci musi wynikać ze szczerej chęci, a nie z przeświadczenia, że tak trzeba lub tak wypada.

Fani dziękują Dodzie za jej słowa o macierzyństwie

Nagranie z piosenkarką, o tym, jak mówi dlaczego, nie zdecyduje się na dzieci, stało się hitem TikToka. Pod video pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których internauci dziękują Dodzie za jej słowa. Nie ukrywają także, że są pod wielkim wrażeniem jej dojrzałości w tym temacie.

  • I tu jest przykład że nie mając dziecka, można być mądrzejszym od miliona rodziców. 
  • Szkoda, że najbardziej odpowiedzialnie o dzieciach myślą ci, którzy tych dzieci nie posiadają. 
  • Szkoda, że mało kto to ma taki pogląd na temat rodzicielstwa 
  • Ona jest bardzo ale to bardzo świadomą osobą z otwartym umysłem. 99 procent rodziców nie wie, na co się decyduje, decydując się na dziecko – czytamy w komentarzach.

Przeczytaj także: "Przechodziłam przez in vitro dwukrotnie". Agnieszka Woźniak-Starak po raz pierwszy zdobyła się na wyznanie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza