Edyta Pazura ma za sobą trudne rozmowy z córką. "Mamo, weź zastrzyk by nigdy nie umrzeć"

2023-03-02 10:51

Edyta Pazura jest mamą trójki dzieci. Można powiedzieć, że macierzyństwo to dla niej nie pierwszyzna. Mimo to, wciąż trafiają się rozmowy, które nawet doświadczoną mamę wbijają w fotel. Tak było tym razem, gdy w głowie najmłodszej pociechy Pazurów pojawił się temat... śmierci.

Edyta Pazura
Autor: Instagram/ @edyta_pazura Edyta Pazura wspomniała ostatnio o trudnych rozmowach z najmłodszą córką.

Związek Cezarego Pazury z młodszą o 26 lat Edytą Zając na początku budził ogromne kontrowersje. Oprócz dużej różnicy wieku, plotki podsycał fakt, że znany aktor ma córkę z dokładnie tego samego rocznika, co jego trzecia żona. Pierwsze dziecko Pazury, córka Anastazja, urodziła się w 1988 roku, czyli tym samym, w którym przyszła na świat jej dzisiejsza macocha. 

Dziś o tamtych skandalach mało kto już pamięta. Pazurowie są 14 lat po ślubie i doczekali się wspólnie trójki dzieci: 12-letniej Amelii, 11-letniego Antoniego i 5-letniej Rity.

Dowiedz się: Późne ojcostwo: jakie zagrożenia za sobą niesie?

Pałac w Śmiłowicach. Tu Pazura brał ślub. Tak wygląda magiczne miejsce pod Krakowem

Przeczytaj: Kiedy jest najlepszy czas na dziecko? Naukowcy to wiedzą

Edyta Pazura jest bardzo aktywna w swoich mediach społecznościowych. Na co dzień relacjonuje w nich życie rodzinne. Nic więc dziwnego, że w okresie ferii na jej Instagramie pokazało się sporo zdjęć z tropikalnych plaż, gdzie cała rodzina spędzała wolne dni. Pod jednym z nich, mimo romantycznych widoków, pojawił się poważny temat. Mama trójki podpisała zdjęcie dialogiem, jaki miał miejsce między nią a jej młodszą córką:

Z pamiętnika matki. 25.02.2023

- Mamo, a wzięłaś sobie już zastrzyk? 

- Jaki zastrzyk Kochanie? 

- No taki, po którym nigdy nie umrzesz…

Internautki obserwujące profil znanej mamy, nie kryły wzruszenia. Niektóre dzieliły się też własnymi doświadczeniami z rozmów z dziećmi o śmierci. Wygląda na to, że ten temat przejmuje wiele małych dzieci.

- U mnie było to samo w wieku przedszkolnym, tylko synek z paniką w oczach pytał czy taką tabletkę wzięłam, no i tik-tak musiał robić za takową, POMOGŁO, tzn. synek się uspokoił, a czy pomoże na moją nieśmiertelność, to zobaczymy - zażartowała jedna z internautek. 

- Mój 6-letni syn też ma czasem "fazy" i płacze, że nie chce "umarnąć"... albo pyta się, czy po śmierci też będziemy razem, czy każdy sam, bo on chce być z mamą i tatą... Człowiek dorosły i też ma czasem takie myśli, co będzie dalej... dziecku szczególnie jest ciężko wytłumaczyć - skomentowała  inna instagramowa mama. 

- I co w takim momencie odpowiedzieć... mama = cały świat! - dodała wzruszona jeszcze jedna. 

Wasze dzieci też poruszają takie trudne tematy?

Sprawdź: Jak pomóc dziecku przeżyć śmierć bliskiej osoby? Czy chronienie go przed prawdą jest dobre? [Wywiad]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza