Festiwal Literatury dla Dzieci już trwa - zapraszamy!

2016-05-13 19:11

Ruszyła największa europejska impreza poświęcona wyłącznie książkom dla najmłodszych – Festiwal Literatury dla Dzieci. Trzecia edycja festiwalu potrwa miesiąc (10 maja – 12 czerwca 2016), a w programie ponad sto czterdzieści wydarzeń i cztery festiwalowe miasta: Gdańsk, Warszawa, Wrocław i Kraków.

festiwal literatury dla dzieci
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Festiwal Literatury dla Dzieci odbędzie się w czterech miastach: Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Warszawie.

Festiwal Literatury dla Dzieci 2016 rozpoczął się w Gdańsku, a otworzył go jubileuszowy benefis Bohdana Butenki. Korowód Gapiszonów przeszedł spod Fontanny Czterech Kwartałów do Instytutu Kultury Miejskiej, a tam już czekał solenizant wraz z Prezydentem Pawłem Adamowiczem. O ciągłej popularności Gapiszona i innych prac Butenki niech najlepiej świadczy fakt, że Mistrz podpisywał książki przez dwie godziny!

Benefis połączony był z inauguracją wystawy plenerowej Butenko PINXIT, którą będzie można zobaczyć również w pozostałych miastach festiwalowych. Za nami również pierwsza spotkania autorskie – z Barbarą Gawryluk i Jarosławem Mikołajewskim oraz warsztaty plastyczne pod okiem Jana Bajtlika, Anny Skowrońskiej i Katarzyny Radziwiłł oraz animacji poklatkowej z Moniką i Adamem Świerżewskim w roli przewodników po świecie filmu.

Cykl wieczornych czytanek przed zachodem słońca otworzył Stefan Chwin w niezwykłych wnętrzach Domu Uphagena. Dzieci najpierw poznały literacki obrazki z życia mieszczan, a później miały okazje zajrzeć do zakamarków osiemnastowiecznego mieszczańskiego domostwa.

Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku potrwa do soboty 14 maja, a już 18 maja rusza Festiwal Literatury dla Dzieci w Warszawie. Są jeszcze wolne miejsca, zachęcamy do zapisów. Szczegóły na stronie: https://bit.ly/FLdD_Warszawa_2016.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza