Fizjoterapeutka pokazuje, jak nosić półroczne niemowlę. "Skośną fasolkę" pokocha każdy maluch

2022-12-15 9:00

Starsze niemowlęta, które są bardziej stabilne i lepiej kontrolują swoje małe ciałko, można nosić na znacznie więcej sposobów niż noworodki. Dostępne zaczynają być w tym czasie pozycje przodem do świata, które nie ograniczają dziecku widoczności. Maluchy je wręcz kochają.

Fizjoterapeutka pokazuje, jak nosić półroczne niemowlę. Skośną fasolkę pokocha każdy maluch
Autor: Getty images Fizjoterapeutka pokazuje, jak nosić półroczne niemowlę. "Skośną fasolkę" pokocha każdy maluch

Fizoterapeutka niemowląt Magdalena Zujewicz, która na Instagramie prowadzi profil @fizjoterapeutka_z_misja w jednej ze swoich rolek pokazała kilka zdrowych sposobów, na jakie można nosić 6-miesięczne niemowlęta. Niektóre z nich wręcz uwielbiają ciekawskie półroczniaki.

Kiedy niemowlę powinno zacząć raczkować?

Fizjoterapeutka radzi, jak nosić niemowlę po 6. miesiącu

Na nagraniach fizjoterapeutów noszenie niemowląt i zmiany ich pozycji zawsze wyglądają na bardzo proste i w rzeczywistości takie są, ale wymagają przećwiczenia. Dlatego warto na początek z całego worka propozycji wybrać 1-2 sposoby, które będą odpowiadały i nam i dziecku. Szczęśliwie wariantów i kombinacji jest naprawdę sporo, więc można wybrać z nich coś szytego na swoją miarę.

Możesz wybrać jedną z propozycji, jaką zaproponowała ekspertka np. skośną fasolkę. Maluszka trzymamy przodem do świata łapiąc go swoją jedną ręką pod paszką i za pupę. Drugą ręką zaś trzymając jego nóżki. 

Pozycja, która przypomina trochę odwróconą fasolkę, jednak maluch jest w niej bardziej po skosie naszego tułowia - tłumaczy w swojej rolce Magdalena Zujewicz.

Drugą propozycją fizjoterapeutki jest klasyczna pozycja przodem do świata, którą zna chyba każdy rodzic, a na którą warto poczekać, do momentu aż dziecko będzie stabilniejsze. Opieramy maluszka o naszą klatkę piersiową i trzymamy buźką do świata. Jedną ręką trzymamy pupę dziecka, a drugą asekurujemy jego tułów. 

Kolejną propozycją może być pozycja na lotnika. To ułożenie, z którego mogą korzystać także noworodki. Jest idealne na dolegliwości brzuszkowe. Malec ułożony jest w nim na naszych rękach brzuszkiem do podłoża. Ręce rodzica są zaś splecione pod brzuszkiem niemowlęcia.

Dzieci lubią także tzw. pozycję pionową na barku. Układamy bobasa w taki sposób na ramieniu (przodem do siebie), aby jego klatka piersiowa opierała się na szczycie naszego barku, a rączki swobodnie sięgały naszych pleców.

Ostatnia nasza propozycja to pozycja na biodrze. Podkreślić należy jednak, że jest to pozycja dla dzieci, które same siedzą. W związku z tym, nie każde 6-miesięczne dziecko będzie już na nią gotowe. Wyrzucamy biodro w bok i sadzamy nijako maluszka na nim, podtrzymując przy tym jego pupę. Maluszka sadzamy tak, by jedna jego rączka i nóżka była na naszych plecach.

Pamiętajcie, że warto proponować dziecku różne metody noszenia i nosić dziecko zarówno na prawą jak i lewą stronę. To w dalszym ciągu bardzo ważne - nawet dla starszych niemowląt.

Przeczytaj: Kiedy dziecko siada? Na co zwrócić uwagę przy siadaniu niemowlaka

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza