Henna pudrowa w ciąży - jest zdrowsza i trwalsza, dlatego to hit wśród przyszłych mam

2022-07-07 9:20

Henna pudrowa w ciąży wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Sama henna do koloryzacji brwi i rzęs jest coraz popularniejsza w polskich gabinetach kosmetycznych, ponieważ ma wiele zalet. Jest też chętnie stosowana przez kobiety w ciąży. Czy słusznie? Czym henna pudrowa różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna w okresie ciąży?

henna pudrowa w ciąży
Autor: Getty Images

Henna to kosmetyk znany od lat: w ten sposób przyciemniały rzęsy i brwi nasze babcie. Henna nie wychodzi z mody, a nawet jest coraz popularniejsza. Wszystko dzięki jej zaletom, wśród których największa to bezpieczeństwo.

Spis treści

  1. Czym jest henna do farbowania brwi?
  2. Henna pudrowa a henna płynna czym się różni?
  3. Czy henna pudrowa w ciąży jest na pewno bezpieczna?
I trymestr ciąży - czego nie wolno robić?

Czym jest henna do farbowania brwi?

Henna to substancja pozyskiwana z liści rośliny Lawsonia inermis, która wiąże się z białkami obecnymi w strukturze włosów farbując je na ciemno brązowy kolor. Jest także środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym. może być wykorzystywana w formie płynnej lub w formie proszku, nakładanego na włosy lub skórę.

I właśnie henna w pudrze jest obecnie chętnie wykorzystywana w salonach kosmetycznych, także przez przyszłe mamy. Dlaczego i czy słusznie?

Henna pudrowa a henna płynna czym się różni?

Oprócz oczywistej rzeczy, jaką jest postać barwnika, są tęż inne różnice. Henna pudrowa jest w 100 procentach produktem naturalnym, podczas gdy do henny płynnej często dodawane są chemiczne składniki chemiczne. A te mogą wywołać uczulenie, szczególnie w przypadku kobiet w ciąży, które są bardziej podatne na reakcje alergiczne.

Istnieją też badania, które dowodzą, że takie składniki mogą dostać się do łożyska, choć ich szkodliwość ze względu na ilość, jest mało prawdopodobna.

Różnice pojawiają się również w samym zabiegu farbowania np. brwi. Nakładanie henny zwykłej w salonie kosmetycznych trwa ok. 15minut, henny pudrowej – godzinę. Ale warto bo, po pierwsze, farbowanie brwi henną pudrową wymaga wykonania geometrii, czyli precyzyjnego wyrównania ich kształtu (dostajemy to w cenie), po drugie zabieg ten jest trwalszy.

Henna pudrowa dostępna jest w szerszej gamie kolorów i ma właściwości pielęgnacyjne: wspomaga ich wzrost, nabłyszcza, a zawarte w niej ograniczające i oczyszczające składniki aktywne zwalczają m.in. łupież i nadmiar sebum.

Czytaj równieżPlanujesz farbować włosy w ciąży? Zobacz, co na to lekarz

REGULACJA BRWI krok po kroku. Jak prawidłowo stylizować brwi?

Czy henna pudrowa w ciąży jest na pewno bezpieczna?

Henna jako naturalna substancja jest polecana kobietom oczekującym dziecka i karmiącym piersią. Zwłaszcza ta pudrowa zawiera wyłącznie składniki roślinne, bez zawartości chemii, konserwantów czy sztucznych barwników. Można ja stosować nie tyko na włosy czy brwi, ale również do malowania skóry.

Kupując hennę warto zwrócić uwagę, czy nie dodano do niej olejków eterycznych – nie wszystkie są bezpieczne w ciąży i część z nich może uczulać.

Pamiętaj:

  • Zanim zdecydujesz się na użycie henny podczas ciąży, zawsze przeczytaj informacje na opakowaniu. 
  • Sprawdź, że jest to na pewno naturalna henna (naturalna henna jest brązowa, proces barwienia trwa długo; nienaturalna henna jest czarna, działa szybko i nie jest bezpieczna).
  • Wykonaj test płatkowy, nawet jeśli jest to produkt, którego używałeś wcześniej, czyli nałóż odrobinę henny na mały kawałek skór i sprawdź, czy nie wywołało to reakcji alergicznej.

Czytaj równieżTen produkt poprawi kondycję twoich włosów. Możesz go stosować w okresie ciąży

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza