Kontrowersyjna akcja "Karmiące cyce na ulice". Chcą przekonać mamy do KARMIENIA PIERSIĄ w miejscach publicznych

2014-06-03 12:55

Mają dość karmienia po kątach i uciekania do toalety za każdym razem, gdy dziecko jest głodne. Zorganizowały akcję "Karmiące cyce na ulice", w ramach której wyszły na ulicę, żeby przekonać Polaków, że karmienie to naturalna sprawa.

Karmienie piersią
Autor: thinkstockphotos.com Karmienie piersią w miejscach publicznych wciąż w Polsce wywołuje ogromne emocje.

Karmienie piersią w miejscach publicznych to temat-rzeka. W takiej sytuacji skrępowani są wszyscy - karmiące mamy, obserwujący to przechodnie, klienci kawiarni czy restauracji.

Zobacz FILM: Ojcowie wspierają żony w KARMIENIU PIERSIĄ

Kobiety z fundacji "Mama" postanowiły po raz kolejny wzbudzić społeczną dyskusję na temat karmienia piersi. Mają dość ukrywania się w toaletach oraz wysłuchiwania komentarzy oburzonych przechodniów. Z tego powodu zorganizowały akcję "Karmiące cyce na ulice", którą chcą przekonać Polaków, że karmienie piersią to naturalna sprawa.

"Chcemy pokazać i podkreślić, że matki mają prawo karmić piersią wszędzie w przestrzeni publicznej, a dzieci mają prawo do najlepszego pokarmu, jaki można im dać, i jest to istotny element promocji zdrowia. Chcemy też pokazać, że karmienie piersią nie ogranicza się w czasie do sześciu pierwszych miesięcy" - pisała na Facebooku założycielka akcji Hanna Li.

Karmienie
Autor: materiał archiwalny
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza