Katarzyna Zielińska żegna się ze swoim małym przyjacielem. "Życie to tylko przystanek"

2024-04-12 13:01

Katarzyna Zielińska walczyła o zdrowie dla Wiktorka razem z jego rodzicami, bliskimi i fanami. Niestety, chłopiec przegrał w tej nierównej potyczce ze złośliwym nowotworem. Teraz Katarzyna Zielińska żegna się ze swoim małym przyjacielem we wzruszającym wpisie.

Katarzyna Zielińska żegna się ze swoim małym przyjacielem. Życie to tylko przystanek
Autor: fot. Instagram/@katarzynazielinska Katarzyna Zielińska żegna się ze swoim małym przyjacielem. "Życie to tylko przystanek"

Wiktorek dzielnie walczył z rakiem. Aktorka pomagała w zbiórce

Wiktorek od października 2021 roku zmagał się z hepatoblastomą, czyli niezwykle agresywnym nowotworem złośliwym wątroby. Od tamtego czasu chłopiec przeszedł 35 cykli chemioterapii, kilka biopsji, 7 operacji i spędził ogromną liczbę dni w szpitalu. Jego najbliżsi robili wszystko, by pomóc w ratowaniu jego życia.

Ostatnio chłopiec przebywał w szpitalu dziecięcym w Bostonie, gdzie lekarze podjęli się skomplikowanego leczenia. Ponieważ terapia w Stanach była kosztowna, rodzina Wiktorka zorganizowała zbiórkę pieniędzy. Z wielkim oddaniem zaangażowała się w nią aktorka Katarzyna Zielińska, która nie tylko głośno apelowała o pomoc dla dziecka, lecz także poleciała z rodziną do Bostonu, by ją wesprzeć i pomóc w uzbieraniu potrzebnych pieniędzy.

Nowotwór nie wyklucza bycia rodzicem. Dr Jarosław Kaczyński: "Trzeba tego wymagać od lekarzy"

Aktorka publikowała całą serię postów, w których prosiła o wpłaty na rzecz leczenia, które miało kosztować 3 mln złotych. W rozmowie z serwisem plejada.pl. Katarzyna Zielińska wytłumaczyła, dlaczego historia 4-latka aż tak chwyciła ją za serce. Jak wyjaśniła, serce podpowiedziało jej, że musi mu pomóc. Przyznała, że pokochała Wiktorka od pierwszego wejrzenia.

Fani aktorki chętnie angażowali się w zbiórkę i wpłacali pieniądze potrzebne na opłacenie terapii. Niestety, nie wszytko w życiu może mieć szczęśliwe zakończenie. Wiktorek niestety przegrał nierówną walkę z rakiem, o czym poinformowała aktorka w poście, w którym pożegnała się ze swoim przyjacielem.

Katarzyna Zielińska żegna się z Wiktorkiem. Wzruszający post

Na oficjalnym profilu instagramowym Katarzyny Zielińskiej pojawił się wzruszający post. Aktorka napisała "List do mojego Przyjaciela Na Zawsze", w którym żegna się z dzielnym 4-latkiem. Opisuje w nim, że Wiktorek zostawił wszystkim wiele miłości i pokazał, co tak naprawdę oznacza cieszyć się każdym dniem, każdą chwilą. Aktorka zaznacza, że musiała spotkać chłopca na swojej drodze i nie był to tylko przypadek.

Tyle fajnego daliśmy sobie wzajemnie. Ja jestem najdumniejszą Twoją ciocią. Zawsze będę

- pisze aktorka. Wspomina, że Wiktorek nigdy nie narzekał, zawsze dawał, a nie brał, rozdawał miłość. 

Wiesz, jestem pewna, że życie to tylko przystanek, kolorowy motylu

- czytamy na Instagramie. Aktorka podziękowała, że dane było im się ze sobą poznać. Obiecała również, że wciąż będzie przyklejała plasterki z "Psim Patrolem", a bransoletka z kolorowych koralików zawsze będzie jej już przypominać, co w życiu jest naprawdę ważne. 

Lataj kolorowy motylu. I ochraniaj tam z GÓRY Twoich NAJWSPANIALSZYCH Rodziców na świecie i Twojego braciszka Wojtusia. Do zobaczenia!

- żegna się z chłopcem. Na sam koniec Katarzyna Zielińska obiecała również, że będzie ćwiczyła muskuły, powoli i każdego dnia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza