Koniec gęsi Pipy? Nowy pluszak podbija stragany w wakacyjnych kurortach

2023-08-07 11:34

Pluszowa gęś Pipa to hit tegorocznych wakacji. Przytulankę można kupić na niemal wszystkich straganach w wakacyjnych kurortach w Polsce. Nowa moda jednak wkrótce może przeminąć, ponieważ pojawiła się kolejna zabawka dla dzieci, która szybko zdobywa popularność.

Pluszowe gęsi na straganach
Autor: BEATA OLEJARKA SUPER EXPRESS/TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS Hitem tegorocznych wakacji są pluszowe gęsi Pipy.

Pluszowa gęś Pipa to tegoroczna obowiązkowa pamiątka z wakacyjnego wyjazdu dla dzieci. Choć w mediach pojawiają się doniesienia, by uważać na pluszaki sprzedawane na straganach w kurortach, to wielu rodziców nie odmówiło maluchom zakupu pluszowej gęsi. Jej popularność w tym roku jest ogromna i niemal każde dziecko prosi, by to właśnie gęś przywieźć do domu z rodzinnych wczasów.

Pamiątki z dzieciństwa

Bardzo możliwe jednak, że moda na pluszowe gęsi może przeminąć równie szybko jak się pojawiła. Na Tik Toku dużą popularność zdobył nowy trend, który dotyczy innych zwierząt. Tym razem nie są to ptaki, a... kapibary. Popularność kapibar ma źródło w piosence "Capybara song", którą pokochały rzesze internautów.

Pluszowe kapibary na straganach

Nowy trend szybko wychwycili sprzedawcy, a na straganach zaczynają pojawiać się pierwsze pluszowe kapibary. Zainteresowanie nimi rośnie, a urocze pluszaki szturmem zdobywają serca najmłodszych turystów. Bardzo możliwe, że zanim sezon się skończy, dzieci będą marzyły o przywiezieniu z wakacji nie pluszowej gęsi, a właśnie kapibary.

Uwaga na brak atestów

Na fali popularności gęsi Pipy pojawiły się ostrzeżenia Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przed zakupem zabawek, które nie posiadają certyfikatów. Mogą one stanowić potencjalne niebezpieczeństwo dla dzieci. Jeśli pluszaki nie mają atestów, nie wiadomo, jakie zawierają wypełnienie, nie ma również gwarancji czy szwy i suwaki są odpowiednio wykonane. UOKIK zwracał uwagę na to, że istnieje niebezpieczeństwo zakrztuszenia się dziecka np. po rozerwaniu maskotki.

Przy zakupie jakichkolwiek zabawek na straganach, niezależnie od tego, czy są to pluszowe gęsi czy kapibary, warto zwracać uwagę na to, czy posiadają certyfikaty i atesty potwierdzające ich jakość i bezpieczeństwo.

Jakie pamiątki z wakacji warto przywozić?

Każdy wakacyjny wyjazd kończy się przywiezieniem pamiątek, z którymi później łączą się miłe wspomnienia. Wybierając drobiazg, który zimą będzie przypominał nam o urlopie, warto jednak kierować się jakością.

Zabawka ze straganu najczęściej szybko się psuje — w większości w takich miejscach sprzedawane są plastikowe drobiazgi z Chin, które dzieci uwielbiają, ale które mają niewiele wspólnego z jakością. Zdecydowanie lepszym wyborem jest zakup jednej wartościowej rzeczy, np. regionalnego drobiazgu, drewnianej zabawki, przypinki czy innego przedmiotu, który dłużej nam posłuży niż chińska zabawka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza