Kraków. Skandaliczny atak na mamę z Ukrainy. "Twoje dzieci to śmieci"

2023-08-30 9:26

Policja wszczyna śledztwo w sprawie skandalicznego zdarzenia, do którego doszło w Krakowie. Matka pochodząca z Ukrainy na oczach swoich dzieci została wulgarnie zaatakowana i zwyzywana. „Nie jesteś człowiekiem, jesteś Ukraińcem” - mówił do kobiety agresor.

Mama z Ukrainy zaatakowana w Krakowie.
Autor: Getty Images Mama z Ukrainy zaatakowana w Krakowie/ zdjęcie obrazowe

Nagranie ze zdarzenia obiegło sieć. Słychać na nim jak napastliwy mężczyzna ubliża Ukraince i jej dzieciom. Agresorowi wtóruje stojąca za jego plecami kobieta. Jak podpisał twórca filmiku:

"Dzieci grając piłką plażową niechcący uderzyły w pieska – za co ich mama od razu przeprosiła".

To jednak nie wystarczyło wulgarnemu mężczyźnie.

Przeczytaj: Coraz więcej interwencji w sprawie rodzin z Ukrainy. Tłumaczą: "Jeden klaps to nic złego"

Martyna Wojciechowska pojechała na wojnę w Ukrainie

Dowiedz sie: Ukraińscy rodzice nadają dzieciom wojenne imiona. Na cześć rakiet czy dronów

Pies sam podbiegł do dzieci grających piłką plażową

Twórca filmiku, Marcin M. w rozmowie z innymi użytkownikami, która rozpoczęła się w komentarzach, dokładnie zrelacjonował całe zdarzenie.

"Dzieci grały małą plażową piłką. Pies latał i doleciał w tym czasie, w którym dziecko kopnęło tą piłkę i został uderzony tą piłką. Nic się psu nie stało. Pies jest na tym filmie" - dowiadujemy się z platformy X, dawniejszego Twittera.

Sprawa trafiła na policję po interwencji internauty

Chwilę później do siedzącej na ławce kobiety, bawiącej się z dziećmi, podszedł właściciel psa i mimo przeprosin rozpoczął atak. 

– Co się patrzysz śmieciu ukraiński? Twoje dziecko jest mniej warte od śmiecia na ulicy. Tak samo jak ty, Ukrainko - rozpoczął całą litanię wyzwisk.

Po upublicznieniu wideo przez pana Marcina M. za pośrednictwem mediów społecznościowych, o zdarzeniu zrobiło się bardzo głośno. Sprawą zajmie się krakowska policja po tym, jak interweniowała nawet Komenda Główna. Zdarzeniem zainteresowała się też ukraińska ambasada, która zaoferowała kobiecie opiekę prawną. 

– Prawdopodobnie jutro złoży ona zawiadomienie w tej sprawie. W zależności od tego, jak dobra jest jej znajomość języka, zdecydujemy, czy w sprawie potrzeba będzie zaangażowania tłumacza – poinformowała Katarzyna Cisło, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Wcześniejsze zdarzenia na Bulwarach Wiślanych

Kilka dni wcześniej media informowały o awanturze na Bulwarach Wiślanych w Warszawie, gdzie Ukraińcy mieli zaatakować Polaków. Okazało się, że w zdarzeniu nie brali udziału obywatele Ukrainy, tylko Gruzji. Przedstawiciele MSWiA przedstawili aferę, jako "próbę podburzania Polaków" przeciw obywatelom Ukrainy. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza