Kraków. Skandaliczny atak na mamę z Ukrainy. "Twoje dzieci to śmieci"

2023-08-30 9:26

Policja wszczyna śledztwo w sprawie skandalicznego zdarzenia, do którego doszło w Krakowie. Matka pochodząca z Ukrainy na oczach swoich dzieci została wulgarnie zaatakowana i zwyzywana. „Nie jesteś człowiekiem, jesteś Ukraińcem” - mówił do kobiety agresor.

Mama z Ukrainy zaatakowana w Krakowie.
Autor: Getty Images Mama z Ukrainy zaatakowana w Krakowie/ zdjęcie obrazowe

Nagranie ze zdarzenia obiegło sieć. Słychać na nim jak napastliwy mężczyzna ubliża Ukraince i jej dzieciom. Agresorowi wtóruje stojąca za jego plecami kobieta. Jak podpisał twórca filmiku:

"Dzieci grając piłką plażową niechcący uderzyły w pieska – za co ich mama od razu przeprosiła".

To jednak nie wystarczyło wulgarnemu mężczyźnie.

Przeczytaj: Coraz więcej interwencji w sprawie rodzin z Ukrainy. Tłumaczą: "Jeden klaps to nic złego"

Martyna Wojciechowska pojechała na wojnę w Ukrainie

Dowiedz sie: Ukraińscy rodzice nadają dzieciom wojenne imiona. Na cześć rakiet czy dronów

Pies sam podbiegł do dzieci grających piłką plażową

Twórca filmiku, Marcin M. w rozmowie z innymi użytkownikami, która rozpoczęła się w komentarzach, dokładnie zrelacjonował całe zdarzenie.

"Dzieci grały małą plażową piłką. Pies latał i doleciał w tym czasie, w którym dziecko kopnęło tą piłkę i został uderzony tą piłką. Nic się psu nie stało. Pies jest na tym filmie" - dowiadujemy się z platformy X, dawniejszego Twittera.

Sprawa trafiła na policję po interwencji internauty

Chwilę później do siedzącej na ławce kobiety, bawiącej się z dziećmi, podszedł właściciel psa i mimo przeprosin rozpoczął atak. 

– Co się patrzysz śmieciu ukraiński? Twoje dziecko jest mniej warte od śmiecia na ulicy. Tak samo jak ty, Ukrainko - rozpoczął całą litanię wyzwisk.

Po upublicznieniu wideo przez pana Marcina M. za pośrednictwem mediów społecznościowych, o zdarzeniu zrobiło się bardzo głośno. Sprawą zajmie się krakowska policja po tym, jak interweniowała nawet Komenda Główna. Zdarzeniem zainteresowała się też ukraińska ambasada, która zaoferowała kobiecie opiekę prawną. 

– Prawdopodobnie jutro złoży ona zawiadomienie w tej sprawie. W zależności od tego, jak dobra jest jej znajomość języka, zdecydujemy, czy w sprawie potrzeba będzie zaangażowania tłumacza – poinformowała Katarzyna Cisło, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Wcześniejsze zdarzenia na Bulwarach Wiślanych

Kilka dni wcześniej media informowały o awanturze na Bulwarach Wiślanych w Warszawie, gdzie Ukraińcy mieli zaatakować Polaków. Okazało się, że w zdarzeniu nie brali udziału obywatele Ukrainy, tylko Gruzji. Przedstawiciele MSWiA przedstawili aferę, jako "próbę podburzania Polaków" przeciw obywatelom Ukrainy.