Krzysztof Ibisz uczy się wraz z doulą, jak pomagać przy porodzie. „Gdyby każdy mężczyzna był taki…”

2022-08-31 12:45

Krzysztof Ibisz nie ustaje w przygotowaniach do porodu swojego trzeciego dziecka. W ostatnim poście na Instagramie podzielił się filmikiem z lekcji, którą udzieliła mu doula. Przyszły tata uczy się na nim, jak stosować tzw. przeciwuciski, czyli niefarmakologiczne sposoby łagodzenia bólu przy skurczach porodowych.

Krzysztof Ibisz uczy się doulą, jak wspierać żonę przy porodzie. Fanka: „Gdyby każdy mężczyzna był tak wyedukowany…”
Autor: instagram/@krysztof_ibisz_official Krzysztof Ibisz uczy się doulą, jak wspierać żonę przy porodzie. Fanka: „Gdyby każdy mężczyzna był tak wyedukowany…”

Krzysztof Ibisz i jego żona Joanna Kudzbalska za chwilę powitają na świecie swoje pierwsze wspólne dziecko. Cały okres ciąży prezenter skrupulatnie wykorzystuje na przygotowania do wspólnego porodu. Ma już za sobą zajęcia w szkole rodzenia, kurs pierwszej pomocy dzieciom, teraz poszedł jeszcze o krok dalej, postanowił skorzystać z pomocy douli, która uczy go, jak wspierać żonę przy porodzie.

Przeczytaj: Krzysztof Ibisz zachwycony ciążową sesją żony. „Jesteś najpiękniejszą kobietą na świecie”

Najważniejsze rzeczy do zrobienia przed porodem

Doula może wpierać parę w okresie okołoporodowym

Na swoim profilu instagramowym prezenter opublikował krótki filmik, na którym informuje, że w przygotowaniach do porodu wspiera parę doula.

„Cześć kochani, jak wiecie ja z Asią będziemy wkrótce rodzili i w tym okresie przedporodowym wspiera nas doula – Julita Księżycka” – mówi na wstępie nagrania.

W dalszej części filmu doula pokazuje prezenterowi przeciwuciski czyli niefarmakologiczne sposoby łagodzenia bólu porodowego, którymi podczas akcji porodowej będzie mógł sam wspierać swoją żonę.

Zobaczcie sami, jak to wygląda:

„To wszystko co pokazała Julita może robić tata dziecka”- mówi Krzysztof Ibisz na koniec nagrania.

Fanka: „Gdyby każdy mężczyzna był tak wyedukowany…”

Obserwatorki prezentera są pod ogromnym wrażeniem jego zaangażowania w przygotowania do porodu. Podziwiają go także za dużą uwagę i czułość, którą obdarowuje swoją żonę.

„Oglądam ten filmik i płakać mi się chce. Przypomniał mi się ból podczas i w trakcie porodu. Ból jest nie do opisania, ale nie do opisania jest też wsparcie najbliższej nam osoby. Gdyby każdy mężczyzna był tak wyedukowany podczas porodu to byłoby wspaniałe. Na tym materiale widzę jeszcze spokój, który towarzyszy przy tym masażu i uważam, że to jest to. W tym jest puenta. Dadzą Państwo radę nie wątpię. Wysyłam dużo miłości dla Pana i przyszłej mamy.”

„Pana czułość da żonie ogromne wsparcie” – pisały pełne uznania.

Przeczytaj: Krzysztof Ibisz zapisał się do szkoły rodzenia. Fanka: „Dla Pana wiele rzeczy jest już oczywistych”

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza