Ma 11 lat i jest wicemistrzem świata w BOKSIE TAJSKIM. Zobacz, jak trenuje Borys z Łodzi [FILM]

2014-06-20 17:11

Borys Mikołajczyk ma 11 lat i jest mistrzem Polski i wicemistrzem świata w tajskim boksie. Zaczął trenować w wieku 7 lat, szybko trafił do kadry. Zobaczcie, jak wspierać zainteresowania dziecka, żeby osiągnęło sukces!

Boks tajski
Autor: x-news - Praca na ringu jest tak ciężka, że ze sztuk walk raczej nie wychodzą łobuzy, ale ludzie poukładani, podchodzący z pokorą do życia - tłumaczy trener.

Mama zaprowadziła Borysa na pierwszy trening w wieku 7 lat. Wybrała boks tajski wyłącznie dlatego że zajęcia odbywały się blisko domu, a do wyboru były jeszcze... szachy i balet. Nie spodziewała się, że ten wybór może zaważyć na całym życiu jej syna.

Borys zaczął trenować i wkrótce trafił do kadry. Na pierwsze sukcesy nie trzeba było długo czekać. Wkrótce Borys został mistrzem Polski i wicemistrzem świata w boksie tajskim.

11-latek godzi ciężkie treningi z nauką. - Nie jest piątkowy, ale radzi sobie - śmieje się mama. - Po powrocie z obozów musi nadrabiać, ale nauczyciele go w tym wspierają.

Sporty walki hartują ducha?

- Dostaliśmy nagrodę, jako Polski Związek Muay Thai, "Spirit of sport", promującą ducha sportowego wśród młodzieży. Przeciwdziałamy patologiom, narkotykom, zachęcamy młodych, aby gangiem był dla nich sport - mówi Robert Karpiński, trener kadry Polski w boksie tajskim.

- Praca na ringu jest tak ciężka, że ze sztuk walk raczej nie wychodzą łobuzy, ale ludzie poukładani, podchodzący z pokorą do życia - tłumaczy trener.

Zobaczcie, jak trenuje Borys! [FILM]

x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza